آخرین عناوین خبرها
پنج‌شنبه ، ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰:۵۴
حمایت تاجگردون و وکیلی از محسن رضایی

نشست "هم‌اندیشی انتخابات ۱۴۰۰ و توسعه اقتصادی اجتماعی استانهای زاگرس" با حضور جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی برگزار شد و حاضران در جلسه، حمایت خود را از دکتر محسن رضایی در انتخابات ۱۴۰۰ ابراز داشتند.
نشست "هم‌اندیشی انتخابات ۱۴۰۰ و توسعه اقتصادی اجتماعی استانهای زاگرس" با حضور جمع کثیری از نمایندگان ادوار از جمله امیدوار رضایی، غلامرضا تاجگردون، محمدعلی وکیلی و نمایندگان فعلی از جمله عبدالحمید خدری نماینده بوشهر، سکینه الماسی نماینده سابق عسلویه، دیر و جم برگزار شد.

در این مراسم، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس از استانهای خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و کردستان به سخنرانی پرداختند.

غلامرضا تاجگردون رییس سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این هم اندیشی، به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: خدمت همگی جمعیت حماسه ساز و غیرتمند و همیشه در صحنه ایلات لر و بختیاری از زن، مرد، جوان، میانسال و کهنسال، عرض ادب و احترام دارم و سخنی با شما عزیزان دارم.

تاجگردون افزود: از همه بزرگان تیره های مختلف ایلات لر که بواسطه بزرگمنشی آنها و کارها و اقداماتی که برای مردم از هر طایفه و تیره انجام داده اند و دارای منزلت و جایگاه و نفوذ هستند و مورد احترام و تکریم مردم حوزه سرزمینی و دیگر اقوام قرار دارند، می خواهم که به برهه حساس تاریخی به وظیفه خود در حمایت از فرزند عشایر و فرزند دلسوز ملت یعنی دکتر محسن رضایی عمل کنند.

تاجگردون گفت: از روشنفکران و چهره های شاخص و نامدار و مدیریتی در سطح خرد و کلان داخلی و خارجی که محل سکونتشان در زاگرس قرار دارد و مردم از آنها حرف شنویی دارند، می خواهم به وظیفه خود برای توسعه متوازن و همه جانبه ایران و حمایت از فرزند اقتصاددان ملت یعنی دکتر محسن رضایی عمل کنند.

تاجگردون افزود: همگی عزیزانی که نام بردم، چه متنفذین محلی و طایفه ای و چه روشنفکران و مدیران علمی و اجرایی، همه آنها به نحوی با شخصیت و منش اقای دکتر محسن رضایی آشنایی دارند و یا در ارتباط هستند و نقاط قوت ایشان در خدمت به کشور را به خوبی می دانند؛ هرچند بعضا ممکن است گلایه ها و کدورت هایی به حق و منطقی هم از نامبرده داشته باشند.

تاجگردون گفت: بعنوان یک عضو کوچک از ایل لر و بختیاری، عاجزانه درخواست دارم که در این برهه حساس از تاریخ کشورمان، درخصوص انتخاب بالاترین مقام اجرایی کشور و دومین مقام رسمی کشور، مثل رسم همیشگی میهن دوستی لرها، به صحنه پاسداری از ایران بیایید؛ حالا که ایل بختیاری این توفیق را داشته است که از میان رجال سیاسی کشور و هفت کاندیدای نهایی، یکی از آنها را که چهره فرا ملی و منطقه ای و بین المللی است در دامن خود پرورش داده و این شخصیت یکی از افتخاراتش این است که فرزند ایل لر و بختیاری است، از وی حمایت قاطع بعمل آورید.

تاجگردون گفت: دکتر محسن رضایی بعنوان یک اقتصاددان باتجربه و بعنوان فرزند عشایر غیور و فرزند ملت بزرگ ایران، وارد یک رقابت سنگین انتخاباتی شده است. بعد از کمک گرفتن و مدد جستن از قدرت لایزال حضرت باری تعالی و ارواح همرزمان و یاران و برادران شهیدش و امام شهیدان حضرت امام خمینی و همت والای ملت بزرگ ایران، دلگرم به حضور و حمایت های همه جانبه برادران و خواهران ایلی خود و قوم سلحشور و بزرگ لر و بختیاری است؛ بخصوص شماها که وجود هر کدامتان برای ایل و طائفه، نعمت و برکت و فرصت بی بدیلی است و می توانید ایشان را در این میدان و عرصه رقابت، کمک و یاری بنمائید.

وی افزود: خدای نکرده اگر در این امر غافل بشویم و اگر کدورتها و گلایه های گذشته را کنار نگذاریم و اگر همدلی و همزبانی و همفکری و همکاری و انسجام ایلی را مدنظر قرار ندهیم و اگر این آخرین و تنهاترین و بالاترین موقعیت تاریخی خدمت به ایران را که پس از مشروطیت یکبار دیگر نصیب لر و بختیاری شده است برای ساختن ایران آباد به دست این فرزند لر و بختیاری جدی نگیریم، شاید تا سالیان زیادی چنین عرصه ای برای خدمت بزرگ به ایران نظیر مشروطیت تکرار نشود.

تاجگردون‌ گفت: بیائید سنگینی رسالت تاریخی مردم لر و بختیاری با بیش از ۲۵ میلیون نفر را حفظ کنیم و یک بار دیگر در خدمت ایران و برای پاسداری و آبادی ایران به میدان بیاییم.

تاجگردون گفت: لازم است که از فرصت سوزی های مکرر تاریخی که در گذشته و برای توسعه اقتصادی اجتماعی استانهای زاگرس داشته ایم، عبرت بگیریم و با انسجام و وحدت آفرینی و یکپارچگی و تعامل و همکاری و همراهی و همدلی در سطح ایلی و قومی و کشوری، این فرزند خلف و نجیب و دلاور و اقتصاددان و فرمانده تمامی مجاهدان و سرداران ملی این کشور و تنها سردار سردارساز و سرباز وطن یعنی آقای دکتر حاج محسن رضایی را یاری بدهیم.

تاجگردون تاکید کرد: ان شاء الله ملت ایران با خلق یک حماسه بزرگ در ۲۸ خرداد، با بالاترین رای اخذ شده و با دعوت به مشارکت حداکثری، دکتر محسن رضایی را به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران توسط ملت ایران انتخاب نمایند.

تاجگردون سخن خود را با یک شعر و ذکر یا علی به پایان رساند: تو اگر بنشینی، من اگر بنشینم، چه کسی برخیزد؟ تو اگر برخیزی، من اگر برخیزم، همه برمی خیزند. یا علی(ع).
کلمات کلیدی: چندثانیه -حمایت - تاجگردون 
Go to TOP