آخرین عناوین خبرها
جمعه ، ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۰:۵۴
اختصاصی -داودی و هاشمی دراردوی رامسر ، مرادی غایب است

خسرو کفیلی -


اردوی آمادگی ملی پوشان وزنه برداری کشورمان که شانس حضور در بازی های المپیک توکیو را دارند ، با دعوت از دو وزنه بردار در رامسر دایر شد.

کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران از علی داودی ملی پوش فوق سنگین کشورمان که حضورش در بازی های المپیک توکیو از هم اکنون مسجل است به همراه علی هاشمی ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم ایران به همراه سه وزنه بردار جوان برای شرکت در این اردو که تا ماه آینده دایر خواهد بود ، دعوت به عمل آورده است.

علی جباری مربی تیم ملی وزنه برداری ایران با بیان این مطلب گفت : برای اینکه زمان را از دست ندهیم ، این اردو را با دعوت داودی و هاشمی و سه وزنه بردار جوان کشورمان دررامسر دایر کرده ایم . این سه وزنه بردار جوان برای پشتوانه سازی تیم ملی در این حضور خواهند داشت و به همراه بهترین های وزنه برداری ایران به تمرین خواهند پرداخت.

جباری در باره وضعیت سهراب مرادی ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم که اندک شانسی برای حضور در بازی های المپیک رانیز دارد ، برای شرکت در این اردو اظهارداشت : بااینکه نخستین فهرست فدراسیون جهانی وزنه برداری در باره واجدین الشرایط اوزان مختلف برای شرکت در بازی های المپیک توکیو دراختیار کادر فنی تیم ملی قرار گرفته است ولی هنوز وضعیت مرادی برای کسب سهمیه دوم ایران برای شرکت در این رویداد مهم مشخص نیست و باید تا روز شنبه آینده منتظر ماند.

ما هنوز منتظر آن هستیم که شاید برخی از کشورها در نفرات اعزامی شان در دسته ۹۶ کیلوگرم تغییراتی ایجاد کنند.

با مشخص شدن وضعیت وزنه برداران واجدالشرایط برای حضور در این دسته در بازی های المپیک وضعیت مرادی نیز مشخص خواهد شد. در صورتی که سهراب شرایط حضور در بازی های المپیک توکیو را کسب کرد از او نیز برای شرکت در این اردو دعوت به عمل می آوریم .

تا آنجا که من اطلاع دارم مرادی هم اکنون در زادگاهش تمرینات سبکی را دنبال می کند.

جباری در باره وضعیت کیانوش رستمی دیگر ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم نیز گفت : فدراسیون جهانی وزنه برداری هنوز پاسخ درخواست کیانوش و فدراسیون وزنه برداری ایران را مبنی بر محاسبه امتیازات این وزنه بردار در رقابتهای بین المللی سوییس را نداده است تا زمانی که پاسخ این درخواست داده نشودهمچنان این وزنه بردار بلاتکلیف است.

با این وجود در انتظار پاسخ فدراسیون جهانی وزنه برداری در باره درخواست رستمی هستیم .

دستیار محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در باره شرایط و میزان آمادگی داودی و هاشمی اظهارداشت : با توجه به زمان باقی مانده تا بازی های المپیک توکیو طبیعی است که این دو وزنه بردار در شرایط آرمانی قرار نداشته باشند ولی کادر فنی تیم ملی از وضعیت آنان رضایت داردو با توجه به زمانی که دراختیار داریم مطمئنا شرایط این دو وزنه بردار بهتر و حدنصابهایشان نیز افزایش خواهد یافت.

او در باره شرایط ایجاده شده برای تشکیل این اردو در رامسر اظهارداشت : فدراسیون وزنه برداری تمامی شرایط از نظر اسکان ، امکانات و تغذیه را برای دعوت شدگان به اردو فراهم کرده است و هیچ مشکلی وجود ندارد .
کلمات کلیدی:
Go to TOP