آخرین عناوین خبرها
شنبه ، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۵:۱۱
آخرین آمار کرونا در ایران

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۵ میلیون و ۱۰۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۴۸۳ تن از تاکنون ۴ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۲۴۲ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۳۰۵ هزار و ۲۴۲ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۸۳۶ دوز رسیده است.

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۲ خرداد/ فوت ۱۱۵ بیمار و بستری ۹۰۵ بیمار دیگر
برای دیدن آخرین آمار، کلیک کنید

به گزارش «تابناک»؛ بر اساس اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۴۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که ۹۰۵ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۳ میلیون و ۲۰ هزار و ۵۲۲ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۱۵ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۸۱ هزار و ۹۱۱ تن رسیده است و تا به امروز نیز خوشبختانه ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۲۸۱ تن بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۴۸۳ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و تاکنون هم ۲۱ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۰۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۲۷ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۳.۰ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۰ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
کلمات کلیدی: چندثانیه- اخرین - امار - کرونا 
Go to TOP