آخرین عناوین خبرها
شنبه ، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱۷:۲۴
پیام "سیدمحمد خاتمی"،گزارش دبیرکل و انتخاب اعضای جدید شورای مرکزی


دهمین کنگره سراسری "حزب جوانان ایران اسلامی" روز جمعه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار و اعضای جدید شورای مرکزی و بازرسان حزب جوانان با رای اعضای این حزب انتخاب شدند.
در این کنگره پس از ارائه و بررسی گزارش عملکرد دوره گذشته شورای مرکزی و بازرسین، اعضای جدید شورای مرکزی و بازرسان این حزب از طریق سامانه رای گیری مجازی با حضور و نظارت نماینده کمیسیون ماده ۱۰ احزاب انتخاب شدند.

برگزاری دهمین کنگره سراسری حزب جوانان ایران اسلامی / پیام

بر همین اساس از میان ۳۴۷ رای ماخوذه از شرکت کنندگان کنگره، به ترتیب آرا افراد زیر به عنوان منتخبان جدید برگزیده شدند:

شورای مرکزی:

محمد خونچمن، مهدی علیخانی، آرمین شریفی راد، میثم حیدر اولاد، مصطفی آقا علی، ملیحه سلطانی، گلسا بهاروندی، سید مجتبی تقوی نژاد، زهره بهبودی، سید محمد مهدی پور رهنما، کامران میر محمدی، حامد صالح آبادی

بازرسان:

هادی طاهرخانی، اسماعیل ساجدی، رضا بخشی، ولی فصیحی پر مهر، علی غنیپیام سید محمد خاتمی

"حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی" رییس جمهوری اسبق ایران با ارسال پیامی به دهمین کنگره سراسری حزب جوانان، تاکید کرد: جامعه ما نیاز به نشاط و امید و اشتیاق به شرکت در عرصه سرنوشت دارد.

سید محمد خاتمی در پیام خود خطاب به اعضای حزب جوانان نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به اعضای محترم حزب جوانان ایران اسلامی و همه شرکت کنندگان در کنگره سراسری این حزب، در این فضای سرد و فسرده در حالی که جامعه ما نیاز به نشاط و امید و اشتیاق به شرکت در عرصه سرنوشت دارد امیدوارم این حزب و همه تشکل ها و احزاب و جریان های سیاسی و مدنی بتوانند در این برهه حساس، مسئولیت خود را نسبت به میهن و مردم بدرستی بشناسند و در انجام آن مسئولیت موفق باشند.

سید محمد خاتمی

21 خرداد1400

برگزاری دهمین کنگره سراسری حزب جوانان ایران اسلامی / پیامدبیر کل حزب جوانان: رد صلاحیت های گسترده نامزدهای انتخاباتی آثار بدی برای کشور خواهد داشت

"محمد خونچمن" دبیر کل حزب جوانان ایران اسلامی در سخنان ابتدایی خود در این کنگره ضمن تشریح عملکرد این حزب طی 2 سال اخیر از رد صلاحیت های گسترده و حذف افراد لایق و دلسوز برای شرکت در انتخابات ابراز نگرانی کرد.

او گفت:" حذف تمامی کاندیداهای جبهه اصلاحات ایران برای دست یابی جریانی خاص به منافع جریانی خود، شرایط برگزاری این کنگره را با کنگره های قبلی حزب جوانان که با حضور کاندیداها یا شخصیت های سیاسی نظام برگزارمیشد بسیار متفاوت نموده است و اثرات ناشی از این رفتار نادرست را مضاعف نموده است رد صلاحیت گسترده ای که اصول متعددی از قانون اساسی از جمله جمهوریت نظام را نشانه رفته و بر عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی اثر گذاشته است. "

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه تاکید کرد:" رد صلاحیت های گسترده که به مرور تبدیل به یک رویه ی غلط شده و بی‌توجهی به دیدگاه‌ها ی متنوع جامعه و جلب مشارکت اثر گذار مردم را به دنبال داشته و جامعه را به شدت نگران آینده ای مبهم نموده است و ملت ایران نیک میداند که در آینده ای نزدیک اثرات سوء آن را شاهد بوده و تبعات مخرب و جانسوز آن را درعرصه های مختلف زندگی خود تجربه خواهد نمود."
کلمات کلیدی: چندثانیه - پیام - سید محمد خاتمی دبیرکل 
Go to TOP