آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱:۰۲
اختصاصی -بیرانوند : با چشم گریان بر روی نام مرادی خط کشیدیم
خسرو کفیلی -
با چشم گریان بر نام سهراب مرادی ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران برای حضور در بازی های المپیک توکیو خط کشیدیم .

محسن بیرانوند دبیرکل فدراسیون وزنه برداری با بیان این مطلب گفت : برای انتخاب سهمیه دوم ایران برای شرکت در بازی های المپیک توکیو پس از بررسی های بسیار به این نتیجه رسیدیم که علی هاشمی ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم کشورمان را به این بازی ها اعزام کنیم .

او افزود : طبق آیین نامه گزینشی وزنه برداران از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری برای شرکت در بازی های المپیک در صورتی که فدراسیون وزنه برداری کشوری نام وزنه برداری را به این فدراسیون اعلام کند و آن وزنه بردار نتواند جزو واجدین الشرایط شرکت در توکیو قرار گیرد از سهمیه آن کشور کاسته می شود . به همین خاطر ما نمی توانستیم ریسک کنیم به همین خاطر نام هاشمی را برای شرکت در این رویداد مهم به فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کردیم .

دبیرکل فدراسیون وزنه برداری با اشاره به اینکه این تصمیم پنجشنبه شب اتخاذ شد اظهارداشت : زمانی که ما این تصمیم را گرفتیم ، از این امر خبر نداشتیم که تیان تائو در ترکیب تیم ملی وزنه برداری چین برای شرکت در این بازی ها قرار نخواهد گرفت و وزنه بردار کلمبیایی نیز به علت محرومیت فدراسیون وزنه برداری این کشور به علت دوپینگ سه وزنه بردار کلمبیایی نمی تواند در این بازی ها شرکت کند.

ضمن آنکه وزنه بردار کره جنوبی در رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک شرکت خواهد کرد و وزنه بردار قرقیزستانی نیز جزو هشت وزنه بردار برتر دسته ۹۶ کیلوگرم قرار نداشت.

افزون بر آن فدراسیون وزنه برداری زاپن نیز به علت استفاده از شرایط میزبانی این فرصت را دارد تا دو روز بعد از اینکه تمامی کشورها نمایندگان خود را معرفی می کنند لیست وزنه برداران خود را به فدراسیون جهانی اعلام خواهد کرد.

با توجه به شرایط مطمئنا به تمامی این شرایط فدراسیون وزنه برداری برای ریسک نکرد و نام هاشمی را برای شرکت در این بازی ها به فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد.

دبیر کل فدراسیون وزنه برداری با اشاره به شرایط علی هاشمی که هم اکنون به همراه علی داودی در اردوی رامسر حضور دارد اظهارداشت : هاشمی در اردوی رامسر به حدنصاب های نسبتا خوبی دست یافته است و با توجه به زمان باقی مانده تا آغاز بازی های المپیک این وزنه بردار با افزایش حدنصابهای خود شانس حضور کسب مدال در دسته ۱۰۹ کیلوگرم رانیز دارد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - بیرانوند - چشم گریان - مرادی 
Go to TOP