آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت: ۱:۰۶
ناختصاصی - نایب رییس فدراسیون :مخالف استفاده از مربی خارجی هستم
خسرو کفیلی -

معرفی سهمیه دوم وزنه برداری ایران برای شرکت در بازی های المپیک توکیو در حال بررسی از سوی مسوولان فدراسیون وزنه برداری است.

داود باقری نایب رییس فدراسیون وزنه برداری بابیان این مطلب گفت : با توجه به شرایط موجود و حذف تیان تائو وزنه بردار مشهور چینی از عضویت در تیم ملی این کشور برای شرکت در بازی های المپیک توکیو و امکان تعلیق و جریمه فدراسیون وزنه برداری کلمبیا به علت مثبت اعلان شدن آزمایش دوپینگ سه وزنه بردار این کشور اندک شانسی وجود دارد که سهراب مرادی با کسب عنوان بهترین وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم آسیا جواز حضور در بازی های المپیک توکیو را بدست آورد.

او افزود : در آخرین فهرستی که از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری برای حضور واجدین الشرایط اوزان مختلف در بازی های المپیک دراختیار ما قرار گرفت مرادی در رده شانزدهم قرار داشت و افزون بر وزنه بردار قرقیزستانی دو وزنه بردار از کشورهای زاپن و کره جنوبی نیز بالاتر از مرادی قرارداشتند در صورتی که این سه وزنه بردار جزو هشت وزنه بردار واجد الشرایط دسته ۹۶ کیلوگرم قرار گیرند این فرصت برای مرادی ایجاد خواهد شد که به عنوان بهترین وزنه بردار آسیا در این دسته و نماینده دوم ایران در بازی های المپیک توکیو شرکت کند در غیر این صورت علی هاشمی ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه برداری ایران به همراه علی داودی عازم توکیو خواهد شد.

او افزود : دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری در حال بررسی تمامی جوانب هستند تا سهمیه دوم ایران را به فدراسیون جهانی وزنه برداری معرفی کنند ولی هنوز به جمع بندی نهایی برای اعلان نام سهمیه دوم ایران نرسیده ایم .

نایب رییس فدراسیون وزنه برداری به اهمیت و حمایت مسوولان این فدراسیون از وزنه برداری بانوان و کسب سه مدال برنز رقابتهای جهانی جوانان توسط یکتا جمالی وزنه بردار دختر کشورمان اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی صورت گرفته از سوی فدراسیون وزنه برداری جواب داد و نخستین مدال وزنه برداری بانوان ایران در رقابتهای جهانی جوانان ازبکستان به نام یکتا جمالی ثبت شد . فدراسیون وزنه برداری افزون بر کشف مستعدان این رشته ورزشی در بخش بانوان به آموزش مربیان این قشر از اقشار کشورمان هم نگاه ویزه ای داشته است .

کسب این مدال نشان داد که با توان وامکانات موجود و دانش مربیان داخلی هم می توان به مدال های جهانی دست یافت.

باقری تصریح کرد : با توجه به مشکلات مالی فدراسیون وزنه برداری و دانش مربیان ایرانی نظر شخصی من عدم استفاده از مربیان خارجی در راس کادر فنی تیم ملی وزنه برداری بانوان ایران است.

او به تشکیل اردوی آمادگی تیم های ملی وزنه برداری نوجوانان پسر و دختر ایران در روزهای آینده اشاره کرد و افزود : فدراسیون وزنه برداری در راستای پشتوانه سازی تیم های ملی وزنه برداری کشورمان نسبت به تشکیل تیم های ملی پایه اقدام کرده است و بزودی اردوهای آمادگی این وزنه برداران دایر خواهد شد.

این فدراسیون چندی پیش فراخوانی انجام داد و بیش از ۵۰ وزنه بردار پسر به تهران فرا خوانده شدند و در اردویی که یک هفته به طول انجامید شرکت کردند که از میان این وزنه برداران شماری وزنه برداران مستعد به اردو دعوت خواهند شد در بخش دختران نیز رکوردهایی را برای دعوت وزنه برداران نوجوان دختر به هیات های وزنه برداری استان ها اعلام کردیم و این هیات ها نیز وزنه بردارانی که به این حدنصابها رسیده اند را برای شرکت در اردو به تهران اعزام خواهند کرد.

باقری به شرکت تیم های ملی وزنه برداری نوجوانان پسر و دختر ایران به رقابتهای جهانی که مهر ماه سال جاری در عربستان برگزار می شود نیز اشاره کرد و گفت : با توجه به شناختی که از حدنصاب های کسب شده از سوی وزنه برداران دارم مطمئن هستم که در این مسابقات در هر دو بخش مدال هایی را کسب خواهیم کرد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - نایب رییس - فدراسیون 
Go to TOP