آخرین عناوین خبرها
پنج‌شنبه ، ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت: ۰:۳۲
روستاییان تشنه خوزستان: موضوع را سیاسی نکنند

آبی که از طریق تانکر تامین می شود، به رنگی غیر از رنگ آب است و قابل شرب نیست اما اهالی می گویند از ناچاری آن را می خوریم.
- ساکنین روستای "ملیحه سید حسن" در 45 کیلومتری اهواز، همچنان با بحران بی آبی دست و پنجه نرم می کنند.

تانکر آب یک روز هست، چند روز نیست و البته آبی هم که از طریق تانکر تامین می شود، به رنگی غیر از رنگ آب است و قابل شرب نیست اما اهالی می گویند از ناچاری آن را می خوریم.

لوله کشی گاز و آب هم ندارند، همینطور خانه بهداشت و مدرسه هم نزدیک روستا نیست. در کنار اینها روزی چند ساعت برق ندارند. در این گرمای طاقت فرسا برای برخی اخطار قطعی برق صادر شده که این موضوع مشکل آنها را دوچندان کرده است.

اخطار قطعی برق در روستای بدون امکانات حمیدیه
آخرین اخبار برجام و پیش‌بینی تغییرات پیش‌رو! (حتما بخوانید)
خرید هارد اکسترنال با تخفیف ویژه!(ارسال رایگان)
لیست قیمت همه اتوبوس‌های بین‌شهری رو تو علی‌بابا ببینید!! کلیک کنید
پژو 206 امروز در بازار چند معامله شد؟!از تمام امکانات محروم هستیم/ رودخانه «کرخه نور» 4 ماه بدون آب

در بدو ورود به روستا، افرادی مقابل درب خانه ای ایستاده و موبایل به دست بودند، هم منتظر ما بودند و هم تانکر آب. یکی به استقبال ما می آید و می گوید: به داد ما برسید، اینجا و روستاهای پایین تر هیچ آبی ندارند، همین الان هم با فرمانداری تماس گرفتم که تانکر آب برای ما بفرستند.

«سید ناجی هاشمی» از اهالی روستای ملیحه سید حسن (حمیدیه) می گوید: از تمام امکانات محروم هستیم به همین خاطر اکثر مردم از اینجا رفته اند، با این شرایط هر روز برایمان اخطار قطعی برق می فرستند.

اخطار قطعی برق در روستای بدون امکانات حمیدیه

او در ادامه می گوید: ما کلی شهید دادیم به طوری که از زمان جنگ تا کنون هنوز در اطراف روستا مین وجود دارد. آیا به روستایی که این همه شهید داده، باید این همه ظلم شود؟ از مسئولین خواهش می کنیم به داد ما برسند. موضوع ما را سیاسی نکنند، ما هم ایرانی هستیم و حق خود را می خواهیم.

«سید رحیم سلیمانی» یکی دیگر از اهالی روستا می گوید: رودخانه کرخه نور حدود 4 ماه است که آب ندارد. تا حالا هیچ کاری برای ما انجام نداده اند، فقط روزی که قرار است امام جمعه بیاید، مسئولین حضور پیدا می کنند. وقتی می بینیم مشکلی را حل نمی کنند، حضورشان چه فایده ای دارد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - روستاییان - تشنه خوزستان - سیاسی 
Go to TOP