آخرین عناوین خبرها
سه‌شنبه ، ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت: ۱۵:۱۰
خودروهای 200 میلیونی کُره‌ای و ژاپنی به بازار ایران می‌آیند؟


برخی نمایندگان مجلس در پی شکستن قیمت‌ها در بازار خودرو با کاهش محدودیت‌های وارداتی و راهکاری هستند که از آن به عنوان «واردات حساب شده»‌ یاد می کنند. یکی از نمایندگان مجلس نیز تصریح کرده که واردات حساب شده یعنی ورود خودروهای خارجی50 تا 200 میلیونی به کشور.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازار خودرو و سایر بازارها، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

اخبار ضد و نقیض از طرح مجلس برای آزادسازی واردات خودرو به صورت مشروط موجب شده است که دلالان و واسطه هایی که از عرضه ناکافی و احتکار خودرو سودجویی می کنند دچار نگرانی شوند و قیمت خودرو در بازار بعد از چند هفته صعود بی وقفه، تا حدی روند نزولی بگیرد.

روزنامه هفت صبح این موضوع را سوژه گزارشی با تیتر آیا واردات خودروی 50 میلیونی شدنی است؟ قرار داده و نوشته است؛ با داغ شدن بحث رفع ممنوعیت واردات خودرو گمانه‌زنی‌ها در خصوص آنکه چه خودروهایی می‌توانند به خیابان های ایران راه پیدا کنند، بیشتر شده است.
ساز مخالف شورای رقابت با واردات خودروی ارزان خارجی

یکی از کلاس هایی که کمترین شانس را برای ورود به ایران دارد خودروهای اقتصادی با قیمت‌های پایین هستند. از آنجایی که نهاد متولی تعیین محدودیت واردات شورای رقابت است، بعید به نظر می‌رسد که این شورا اجازه ورود خودروهای خارجی را به بازار بدهد که رقیب خودروهای تولید داخل باشند.
مجلس به دنبال ورود خودروی خارجی 50 تا 200 میلیونی است

در این بین اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس بر خلاف این گزاره بود. علی بابایی کارنامی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: سال‌ها انحصار در بازار خودرو نشان داده با این روش نه کیفیت خودروی داخلی بالا خواهد رفت و نه منافع مصرف کننده تامین خواهد شد. مجلس برای مدیریت بازار به دنبال واردات حسا ب شده خودرو در محدوده 50 تا 200 میلیون تومان است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - خودرو - میلیونی - کره ای 
Go to TOP