آخرین عناوین خبرها
سه‌شنبه ، ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت: ۱۵:۲۳
آخرین آمار کرونا در ایران

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۳۷ میلیون و ۸۶۶ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۲۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۱۲۳ تن از ایشان وخیم است.
تااکنون ۲۵ میلیون و ۹۳ هزار و ۷۸۴ دوز اول و ۱۲ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۷۶۷ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۳۷ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۵۵۱ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۲۰۳ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد که بیشترین تعداد واکسن تزریق شده در روز در ایران است.
بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۳۲۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۳۴۳۶ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۶۵۶ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۰۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۵ هزار و ۱۶۷ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۲۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۱۲۳ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶۴۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
کلمات کلیدی:
Go to TOP