آخرین عناوین خبرها
چهارشنبه ، ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت: ۰:۴۱
سازمان غذا و دارو: تکذیب پیش‌ خرید واکسن‌ برکت

از مهمترین دلایل سرعت گرفتن واکسیناسیون و واردات رفع موانع در کمیته واکسن است.

رییس سازمان غذا و دارو با تکذیب خبرهای بی‌اساس مبنی بر پیش فروش واکسن‌های داخلی و تغییر سیاست‌های وزارت بهداشت گفت: خبرهای منتشر شده در مورد پیش‌خرید واکسن از شرکت‌های داخلی تولیدکننده واکسن به هیچ عنوان صحت ندارد، پیش خرید حتی به شکل ریالی انجام نشده و این اخبار کذب، مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست.
دکتر محمدرضا شانه‌ساز در خصوص دلیل افزایش سرعت واردات واکسن و تزریق آن گفت: با دستور ویژه رییس جمهور برای تامین واکسن، چندین جلسه کمیته واکسن در طول هفته توسط معاون اول رئیس جمهور برای تامین واکسن با حضور رییس بانک مرکزی، وزارت خارجه، رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس جمعیت هلال احمر با بخش هایی که می‌توانند امر واردات و واکسیناسیون را تسهیل کنند، تشکیل و موجب شد تا واردات واکسن تسهیل و سرعت پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسات رفع موانع موجود در واردات واکسن پیگیری می‌شود و از مهمترین دلایل سرعت گرفتن واکسیناسیون و واردات رفع موانع در این جلسات است.

شانه‌ساز با اشاره به سرعت گرفتن مراحل تولید واکسن شرکت‌های داخلی اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی نیز با اخذ مجوزهای لازم به جرگه تولید می‌پیوندند که نویدبخش روزهای امیدوارکننده‌ای برای مهار انتشار کرونا با واکسن‌های تولید داخل است.

بنابر اعلام وبدا، شانه‌ساز تصریح کرد: وزارت بهداشت از ابتدا برای تامین واکسن در هر دو محور واردات و تولید ورود کرده بود و هیچ فرصتی را برای تامین هر چه سریعتر واکسن از دست نداده است.
مطالب پیشنهادی

ساعت هوشمند شائومی با کلی امکانات خفن!(کلیک کنید)

فقط با 2 میلیون تومان با این روش جدید مو بکارید!! (فرم را پر کنید)

اگر کودک 10 تا 17 سال دارید حتما این فرم را پرکنید!

بهترین فرصت برای خرید لپتاپ در بزرگ‌ترین جشنواره‌ لپتاپ ایران!

گفتنی است علی تاجرنیا در گفتگو با شرق مدعی شد که برکت واکسن خود را پیش فروش کرده و بابت هر دوز واکسن 200 هزارتومان گرفته ست و شرکت برکت از صندوق دولت بالای یک میلیارد دلار اعتبار دولتی گرفته است.

در واکنش به این خبر، حجت نیک ملکی سخنگوی ستاد اجرایی فرمان امام در توئیتی این ادعا را تکذیب کرد و خواستار ورود قوه قضائیه برای بررسی قضایی این اظهارات کذب شد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - سازمان غدا - و دارو - تکذیب 
Go to TOP