آخرین عناوین خبرها
پنج‌شنبه ، ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت: ۱۵:۳۸
نوشیدنی محبوب ایرانی ها علیه سکته مغزی و آلزایمر!

بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ در لنست منتشر شد، سکته مغزی عامل تهدیدکننده زندگی و مقصر ۱۰ درصد مرگ‌و‌میرها در سراسر جهان است. در این میان، زوال عقل یک اصطلاح کلی برای علائم مربوط به کاهش عملکرد مغز و یک نگرانی بهداشتی جهانی با بار اقتصادی و اجتماعی بالا است. آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است.
وشیدن روزانه چند فنجان قهوه یا چای در طول روز، به جلوگیری از سکته مغزی و زوال عقل کمک می‌کند.به‌گزارش زهرا حسین زاده از سرویس سلامت نواندیش، اسکیتچ دیلی در مورد فواید نوشیدن قهوه و چای در روز نوشت: بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ در لنست منتشر شد، سکته مغزی عامل تهدیدکننده زندگی و مقصر ۱۰ درصد مرگ‌و‌میرها در سراسر جهان است. در این میان، زوال عقل یک اصطلاح کلی برای علائم مربوط به کاهش عملکرد مغز و یک نگرانی بهداشتی جهانی با بار اقتصادی و اجتماعی بالا است. آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است.
چطور بیت کوین بخرم؟ از کجا شروع کنم؟

چطور بیت کوین بخرم؟ از کجا شروع کنم؟
مشاهده
yektanet-logo-sign
تبلیغنوشیدن روزانه چای و قهوه را فراموش نکنید!محققان دانشگاه پزشکی تیانجین چین با مطالعه ۱۴ ساله بر روی ۳۶ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده از Biobank بریتانیا، ثابت کردند افرادی که ۲ تا ۳ فنجان قهوه یا ۳ تا ۵ فنجان چای در روز یا ترکیبی از ۴ تا ۶ فنجان قهوه و چای می‌نوشند، کمترین میزان بروز سکته مغزی (سکته‌های ایسکمیک ناشی از لخته شدن خون یا باریک شدن شریان‌ها) یا زوال عقل را در مقایسه با کسانی که نه قهوه و نه چای می‌نوشند، دارند. در این مطالعه، مصرف قهوه به‌ تنهایی یا همراه با چای با کاهش خطر زوال عقل پس از سکته نیز همراه بود.به‌گفته محققان، این یافته‌ها نشان می‌دهد که مصرف ​​قهوه و چای به طور جداگانه یا همراه با هم، با کاهش خطر سکته مغزی و زوال عقل مرتبط است.محققان تاکید می‌کنند: چای و قهوه سرشار از ترکیباتی به‌نام پلی‌فنول هستند که می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با پیری کمک کند. اما این لزوماً به این معنا نیست که همه باید شروع به دم کردن فنجان‌های بیشتری در طول روز کنند چون همه نوشیدنی‌های قهوه دارای مقدار یکسانی کافئین نیستند و نباید در مصرف آنها افراط کرد. پس بهتر است این نوشیدنی‌ها در حد اعتدال مصرف شوند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - نوشیدنی - محبوب ایرانی ها 
Go to TOP