آخرین عناوین خبرها
دوشنبه ، ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت: ۱:۱۰
اختصاصی -مربی تیم ملی جوانان : زمان کافی در اختیار داریم

خسرو کفیلی -

زمان کافی برای آماده کردن تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران برای شرکت در رقابتهای جهانی این رشته در اختیار داریم .

شهروز قربانی ملی پوش سابق کشورمان که به تازگی از سوی سعید علی حسینی سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران به عنوان یکی از دستیارانش انتخاب شده است ، با بیان این مطلب گفت : در صورت تداوم اردوهای آمادگی وزنه برداران جوان کشورمان نزدیک به چهار ماه زمان داریم که تیمی قدرتمند را روانه مسابقات جهانی که فروردین ماه سال آینده در یونان برگزار می شود ،‌ آماده کنیم .

از این زمان بدون وقفه و با تشکیل اردوهای آمادگی باید استفاده کرد تا تیمی قدرتمند بسازیم.

او با اشاره به دعوت از چهارده وزنه بردار برای شرکت در مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان به اردو توسط علی حسینی اظهارداشت : سرمربی تیم ملی پس از مشاهده هفته اول لیگ وزنه برداری جوانان باشگاه های ایران ، بهترین ها را برای شرکت در این مرحله از اردو دعوت کرد که همگی امروز خود را در دشت مغان به کادر فنی تیم ملی معرفی کردند.

طبق برنامه تدوین شده ، دعوت شدگان به اردو از امروز در دو مرحله صبح و بعداز ظهر به تمرین خواهند پرداخت .

وزنه بردارانی که فکر می کنند شایسته حضور در اردوی تیم ملی هستند با دادن تست دوپینگ و شرکت در رکوردگیری در صورت آماده بودن می توانند به اردو دعوت شوند و شانس خود را برای پوشیدن دوبنده تیم ملی بیازمایند.

مربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران در باره وضعیت علیرضا یوسفی وزنه بردار فوق سنگین کشورمان گفت : یوسفی هم اکنون در اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای جهانی ازبکستان حضور دارد ، این وزنه بردار پس از بازگشت از این رقابتها بعد از یک استراحت کوتاه مدت به جمع حاضران در اردوی تیم ملی جوانان خواهد پیوست و آنگاه خود را برای شرکت در رقابتهای یونان آماده خواهد کرد.

یوسفی یکی از امیدهای تیم ایران برای کسب مدال از رقابتهای جهانی یونان بشمار می رود ، ضمن آنکه برخی دیگر از وزنه برداران کشورمان نیز جز بهترین های این رده سنی هستند.

قربانی هدف از پذیرفتن دعوت سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران برای حضور در کادر فنی این تیم را در اختیار گذاشتن تجربیاتش به نسل جوان وزنه برداری کشورمان عنوان کرد و گفت : زمانی که به من پیشنهاد شد به عنوان مربی در کنار وزنه برداران جوان کشورمان باشم ، با آنکه از نظر مادری متضرر می شدم ، بی درنگ پذیرفتم چرا که قصد دارم تجارب سال ها حضورم در این رشته ورزشی و شرکت در رقابتهای مختلف را در اختیار این وزنه برداران جوان قرار دهم .

او زمان مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی جوانان را سه هفته عنوان کرد و گفت :با پایان مرحله اول این اردو در دشت مغان ، به تهران خواهیم رفت تا مرحله دوم اردو را در کمپ تیم های ملی وزنه برداری پیگیری کنیم . در این مرحله از اردو افزون بر انجام تمرینات منظم ، از حاضران در اردو آزمایش دوپینگ به عمل خواهد آمد.

قربانی به حضور کادر فنی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران در خلال برگزاری هفته دوم لیگ جوانان که قرار است در تهران برگزار شود، اشاره کرد و گفت : کادر فنی تیم ملی از این فرصت استفاده خواهد کرد و با مشاهده این مسابقات در صورتی که وزنه برداری شایسته ای را مشاهده کردند به اردو دعوت خواهند کرد.

مربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران به عدم شناختش از حریفان وزنه برداران کشورمان در رقابتهای جهانی اشاره کرد و گفت: تا زمانی که استارت لیست مسابقات دراختیار کادرهای فنی تیم های کشورهای مختلف قرار نگیرد در خصوص حریفان نمی توان سخن گفت ولی بسان گذشته کشورهای صاحب نام در این رشته ورزشی حریفان تیم ایران هستند.

قربانی در پایان اظهارداشت : وزنه برداری ایران در بخش تیم های پایه همیشه در رقابتهای جهانی و آسیایی خوش درخشیده است و امیدوارم در رقابتهای یونان نیز این چنین باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - مربی - تیم ملی جوانان - زمان 
Go to TOP