آخرین عناوین خبرها
پنج‌شنبه ، ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت: ۱۶:۳۳
جام تاریخی مورینیو در آاس رم بعداز ۶۱سال

مورینیو حالا تنها مربی تاریخ است که هر سه جام اروپایی را فتح کرده است و احتمالا تا سال‌ها کسی این رکورد مرد پرتغالی را نخواهد شکست.


آاس رم با برتری 1-0 مقابل فاینورد به عنوان قهرمانی اولین دوره لیگ کنفرانس اروپا دست یافت. مورینیو پس از 14 سال، رم را به جام رساند.

به نقل از فوتبال ایتالیا؛ تا پیش از دیشب، آخرین جام رم به قهرمانی در کوپا ایتالیا 2007/08 مربوط می شد؛ بنابراین جالوروسی پس از 14 سال به یک عنوان قهرمانی دست یافت.مورینیو حالا تنها مربی تاریخ است که هر سه جام اروپایی را فتح کرده است و احتمالا تا سال‌ها کسی این رکورد مرد پرتغالی را نخواهد شکست.
قهرمانی در مسابقات اروپایی پس از 61 سال

آاس رم برای اولین بار در مسابقات یوفا به عنوان قهرمانی دست یافت. رم قبلا در دو فینال اروپایی خود در مسابقات یوفا مغلوب شده بود. (جام یوفا 1991 مقابل اینتر | جام باشگاه های اروپا 1984 مقابل لیورپول) البته رم سابقه قهرمانی در مسابقات اروپایی را در کارنامه دارد. جالوروسی در فصل 1960/61 با غلبه بر بیرمنگام سیتی فاتح فایرز کاپ شد. این مسابقات در ادامه زیر نظر یوفا قرار گرفت و جای خود را به جام یوفا داد.

جام تاریخی مورینیو در آاس رم بعداز ۶۱سال

رم شانزدهمین جام تاریخ خود را جشن گرفت و از نظر تعداد جام ها در کنار لاتزیو در رتبه چهارم پُرافتخارترین تیم های ایتالیایی قرار گرفت.
پُرافتخارترین تیم های ایتالیایی از نظر تعداد جام های رسمی

یوونتوس 70 جام
میلان 49 جام
اینتر 42 جام
رم و لاتزیو هرکدام 16 جام
تورینو 12 جام
ناپولی 11 جام
بولونیا، فیورنتینا و جنوا هر کدام 10 جامژوزه مورینیو بازهم با یک تیم ایتالیایی افتخارآفرینی کرد.

از سال 2010 و قهرمانی اینتر در لیگ قهرمانان اروپا، تیم های ایتالیایی هرگز موفق به کسب قهرمانی در رقابت های اروپایی نشده بودند تا اینکه امشب آاس رم به قهرمانی لیگ کنفرانس اروپا دست یافت. نکته اشتراک هر دو تیم، ژوزه مورینیو است. اینتر با او فاتح چمپیونزلیگ شد و 12 سال بعد رم با آقای خاص طلسم جام نگرفتن ایتالیایی ها در رقابت های اروپایی را شکست.
کلمات کلیدی: چندثانیه - جام تاریخی - مورینیو 
Go to TOP