آخرین عناوین خبرها
پنج‌شنبه ، ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت: ۰:۱۹
ابتکار جدید ایران برای دور زدن تحریم ها

سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مصوبات امروز هیئت دولت توضیح داد.
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مصوبات امروز هیئت دولت، اظهار داشت: در جلسه امروز هیئت دولت که به دلیل سفر رئیس‌جمهور به اجلاس کشورهای ساحلی دریای خزر به ریاست معاون اول برگزار شد.

سخنگوی دولت در رابطه اهمیت و پیام سفر رئیس‌جمهور به ترکمنستان تصریح کرد: اجلاس خزر یا همان اجلاسی که امروز به دعوت رئیس‌جمهور ترکمنستان تشکیل می‌شود، ششمین اجلاسی است که با حضور سران در حال برگزاری است و موضوع محوری اجلاس مسائل دریای خزر و زیست بوم دریای خزر و جلوگیری از مداخله سایر کشورها در مدیریت دریا است. طبیعتاً ترانزیت دریایی و استقرار مسائل تجاری از محورهای این اجلاس و دیدارهای دوجانبه این دیدار خواهد بود.

سخنگوی دولت درباره سفر «بورل» به ایران اضافه کرد: ایران همواره رویکرد فعال و ابتکارات خود برای حل تحریم ها را در پیش داشته و سفر بورل به ایران در این راستا بود. استمرار مذاکرات برای حل این تحریم های یکجانبه ظالمانه برای هر دو طرف پذیرفته شده بود.

بهادری جهرمی گفت: سفر دوحه و مذاکرات قطر در راستای استمرار مذاکرات است تا ایران مانند گذشته به صورت مستقیم با اتحادیه اروپا در دوحه، مذاکرات را در پیش خواهد گرفت. امیدوار هستیم با عبور دولت جدید آمریکا از این مسیر بتواند به تغییرات مثبت و قابل قبول در این مسیر دست یافت
کلمات کلیدی: چندثانیه - ابتکار -ایران - تحریم ها 
Go to TOP