آخرین عناوین خبرها
پنج‌شنبه ، ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت: ۰:۴۹
آخرین آمار کرونا در ایران

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۰ میلیون و ۳۷۰ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از چهارصد تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۸۹ تن از ایشان وخیم است.
تابناک اجتماعیتاکنون ۶۴ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۲۶۸ دوز اول و ۵۷ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۲۴۳ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۷ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۱۸۶ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۰ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۶۹۷ دوز واکسن در ایران که ۱۸ هزار و ۲۸۶ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۷۰ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۵۹۷ تن رسید.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست نداد و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ۱۴۱ هزار و ۳۸۶ نفر ثابت ماند. این در حالی‌ست که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۶۲ هزار و ۴۰۹ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۸۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۲ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۵۹۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، صفر شهرستان در وضعیت نارنجی، ۹۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۵۷ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۲ درصد است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - آمار - کرونا - ایران 
Go to TOP