آخرین عناوین خبرها
جمعه ، ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت: ۱:۱۳
اختصاصی -دارنده مدال نقره جهان پیش از اعزام به ترکیه : تمامی ملی پوشان شانس کسب مدال دارند
خسرو کفیلی -

با اینکه استارت لیست رقابتهای وزنه برداری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی منتشر نشده است ولی به نظر من هر ۹ ملی پوش کشورمان شانس کسب مدال از این رویداد را دارند.
مصطفی جوادی ملی پوش دسته ۸۱ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران و یکی از امیدهای تیم کشورمان برای کسب مدال از این بازی ها با بیان این مطلب گفت : با اینکه چند روزی بیشتر به اعزام تیم ملی وزنه برداری ایران به شهر قونیه ترکیه محل برگزاری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی باقی نمانده است و استارت لیست مسابقات در اختیار کادرهای فنی تیم های شرکت کننده قرار نگرفته است ولی من معتقدم با توجه به میزان آمادگی ملی پوشان کشورمان همگی آنان شانس کسب مدال از این رقابتها را دارند.
او با ابراز بی اطلاعی از تیم های شرکت کننده در این بازی ها اظهارداشت : مطمئنا تیم هایی همچون ازبکستان و ترکمنستان با ترکیب کامل و قدرتمند دراین رقابتها شرکت خواهند کرد ضمن آنکه تیم میزبان و برخی از کشورهای اسلامی نیز در برخی از اوزان دارای وزنه برداران خوبی هستند.
نایب قهرمان رقابتهای جهانی ازبکستان ، بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را محل مناسبی برای محک ملی پوشان کشورمان پیش از اعزام به رقابتهای آسیایی بحرین و پیکارهای جهانی کلمبیا دانست و گفت : پیکارهای آسیایی بحرین سه ماه پس از پایان بازی های همبستگی کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد و یک ماه بعد نیز نوبت برگزاری رقابتهای جهانی کلمبیا که نخستن پیکارهای گزینشی بازی های المپیک پاریس نیز هست ، خواهد رسید به همین خاطر من معتقدم که پیکارهای ترکیه محل مناسبی برای محک ملی پوشان کشورمان خواهد بود.
ملی پوش وزنه برداری ایران در باره چگونگی حضورش در رقابتهای آسیایی بحرین اظهارداشت : با توجه به اینکه وزن ۸۱ کیلوگرم جز اوزن المپیکی نیست من قصددارم به یک وزن بالاتر بروم به همین خاطر و با توجه به زمان نزدیک برگزاری رقابتهای آسیایی و جهانی در صورت موافقت کادر فنی تیم ملی در رقابتهای بحرین شرکت نخواهم کرد و خود را برای شرکت در رقابتهای جهانی آماده خواهم کرد.
من قصد داشتم پیش از اعزام به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به دسته ۸۹ کیلوگرم صعود کنم ولی به خاطر برخی از مسائل این امر به بعد از این بازی ها موکول شد.
جوادی اظهارداشت : من به خوبی می دانم که تغییر وزن زمان بر است و حداقل یک سال لازم است که من در وزن جدید خود به یک وزنه بردار قدرتمد مبدل شوم با این حال در رقابتهای جهانی کلمبیا در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه خواهم زد.
ملی پوش وزنه برداری ایران به شرایط نسبتا مطلوب اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری کشورمان پیش از اعزام به ترکیه اشاره کرد و گفت : با توجه به تغییرات صورت گرفته در راس مدیریتی فدراسیون وزنه برداری انتظار چنین تغییرات مثبتی در روند تشکیل اردوهای آمادگی تیم ملی را داشتیم مطمئنا کادر جدید مدیریتی فدراسیون وزنه برداری در آینده نزدیک شرایط بهتری را برای تمرینات ملی پوشان این رشته ورزشی فراهم خواهد کرد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - دارنده - مدال - نقره جهان - ترکیه 
Go to TOP