آخرین عناوین خبرها
پنج‌شنبه ، ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت: ۱۳:۴۴
شهرام پورصفی پس از بولتون قرار بود به سراغ پمپئو برود!/واکنش ایران
روز گذشته ایسنا به نقل از شبکه سی ان بی سی، نوشت: وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای مدعی شده که "شهرام پورصفی"، شهروند ایرانی ۴۵ ساله قصد داشته تا برای تلافی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی در ژانویه ۲۰۲۲، برنامه ریزی ترور جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت ترامپ را انجام دهد.


حال اسپوتنیک خبرگزاری روسی به نقل از اکسیوس نوشته: منابع آمریکایی مدعی شده اند شهرام پورصفی پس از برنامه ریزی درخصوص جان بولتون، قصد داشته بر مایک پمپئو وزیر امور خارجه ترامپ به عنوان دومین هدف تمرکز کند.


واکنش تهران به ادعای اخیر آمریکا مبنی بر تلاش یک ایرانی برای ترور "بولتون"


سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مقامات قضایی آمریکا در تداوم اتهام‌زنی‌های بی پایان این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران و تداوم سیاست شکست خورده ایران‌ هراسانه، در یک داستان سرایی جدید، اتهاماتی را بدون ارائه مدارک معتبر و مستندات لازم مطرح کرده‌اند.


ناصر کنعانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه اقدام علیه اتباع ایرانی به بهانه این اتهامات مضحک قویا هشدار می دهد و تاکید می کند حق هرگونه اقدام در چارچوب مقررات حقوق بین الملل برای دفاع از حقوق دولت و اتباع جمهوری اسلامی ایران را برای خود محفوظ می داند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - شهرام یوسفی - بولتون -= پمپئو 
Go to TOP