آخرین عناوین خبرها
شنبه ، ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت: ۰:۱۷
سفر به ۳۱ استان در یک‌ سالگی دولت
رییس جمهور که از دیروز (پنجشنبه) در قالب سی و یکمین سفر استانی به کرمان سفر کرده بود، شبانگاه جمعه با ۲۱۶ مصوبه برای توسعه دیار کریمان، این استان را به مقصد پایتخت ترک کرد.

آیت الله سیدابراهیم رییسی در روز اول سفر خود به کرمان برنامه هایی چون دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم کرمان، نشست با فعالان اقتصادی و بازدید از برخی طرح ها را در برنامه کاری داشت.

سفر به ۳۱ استان در یک‌ سالگی دولت

همچنین رییس جمهور روز جمعه در دومین روز از سفر استانی خود در کرمان بعد از ادای احترام به مقام شامخ سپهبد شهید سلیمانی و سایر شهدا در گلزار شهدای کرمان راهی شهرستان جیرفت شد.

بازدید هوایی آیت الله رییسی از مناطق مختلف جنوب کرمان و مشاهده مناطق متاثر از سیل اخیر، وضعیت کلی شهرستان های جنوب استان و مناطق پیرامونی تالاب جازموریان از جمله برنامه های این بازدید هوایی بود.

رییس‌جمهور کرمان را به مقصد پایتخت ترک کرد/پایان آخرین سفر استانی در دور نخست

رییس‌جمهور در جنوب کرمان باوجود طوفان شدید شن در جمع اهالی برخی روستاهای جنوب این استان حضور یافت و با آنان دیدار و گفت و گو کرد.

رییسی با حضور در این روستاها از جمله تنگ شاه در شهرستان عنبرآباد و نیز کروچان در شهرستان رودبارجنوب ضمن شنیدن مسائل و مشکلات این روستا در جمع اهالی چند دقیقه ای به طور خلاصه سخنرانی کرد.

وی در پاسخ به درخواست اهالی بخش جازموریان در شهرستان رودبارجنوب گفت که پیگیری برای ارتقای این بخش به شهرستان در دولت با نگاه مثبت جریان دارد.

برخی اهالی روستایی این مناطق نیز از نزدیک مسائل و مشکلات خود را با رییس جمهور در میان گذاشتند.

رییس‌جمهور کرمان را به مقصد پایتخت ترک کرد/پایان آخرین سفر استانی در دور نخست

رییس جمهور همچنین موضوع استان شدن جنوب کرمان را در جمع اهالی جیرفت مطرح کرد و گفت این موضوع در دستور کار دولت قرار دارد.

وی تاکید کرد: استان جنوبی کرمان حتما تشکیل خواهد شد و معادن فاریاب نیز به افراد اهل واگذار می شود.

رییسی پس از بازدی از مناطق جنوب کرمان راهی شهرستان بم در شرق این استان شد و در آنجا نیز در جمع مردم شرق کرمان در مسجد جامع این شهر دیدار و سخنرانی کرد.

رییس جمهور در پاسخ به درخواست اهالی شرق استان کرمان مبنی بر استان شدن بم نیز تصریح کرد: من این درخواست ها و پلاکاردهای شما را دیدم؛ اما استان شدن شاخص هایی دارد که باید بررسی شود.

وی با اشاره به سخنان قبلی خود در شهرستان جیرفت مبنی بر اینکه استان شدن کرمان جنوبی در دستور کار دولت قرار دارد اظهارداشت: در جیرفت هم گفتم که این درخواست که سال ها وجود داشته در دستور کار است.

رییسی گفت: باتوجه به ضرورت توسعه یافتگی و محرومیت در جنوب استان در مقابل خواست مردم جنوب ا ستان اظهارامیدواری کردم که خواست مردم را تحقق ببخشیم.

وی اضافه کرد: خواست شما(مردم شرق استان) نیز سلسله مراتب و شاخص هایی مثل جمعیت و ظرفیت های دیگر برای بررسی دارد که حتما انجام می شود و نتیجه به سمع مردم خواهد رسید.

رییسی پس از حضور در شهرستان بم راهی شهر کرمان شد و در نشست نخبگان این استان و بعد از آن شورای اداری شرکت کرد.

اما نشست خبری آخرین برنامه سی و یکمین سفر استانی آیت الله رییسی در کرمان بود که وی مشخصات ۲۱۶مصوبه این سفر را تشریح کرد.

این دومین سفر رییس دولت سیزدهم به استان کرمان بود؛ زمستان پارسال نیز در جریان سیل مخرب جنوب این استان وی در سفری کوتاه با مردم جنوب استان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات ناشی از سیل این منطقه قرار گرفت.

شماری از وزیران و معاونان رییس جمهور، آیت الله رییسی را در این سفر همراهی کردند که در سفرهای جداگانه به شهرستان های مختلف از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مناطق قرار گرفتند.

از روز چهارشنبه ۲۹ میز خدمت و ارتباط مردمی با حضور شماری از معاونان وزیران یا دیگر مدیران وزارتخانه ها به عنوان نمایندگان تام الاختیار وزرا در ادارات مختلف استان کرمان تشکیل شد تا علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی شکایت ها و پیشنهادها، خواسته ها و نامه های مکتوب مردمی نیز دریافت شود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - سفر - ۳۱ استان - دولت 
Go to TOP