آخرین عناوین خبرها
شنبه ، ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت: ۱:۱۸
اختصاصی -استارت لیست منتشر شد هیچ یک از ملی پوشان وزنه برداری ایران پیشتاز نیستند
ا
خسرو کفیلی -

با انتشار استارت لیست مسابقات وزنه برداری بازی های همبسستگی کشورهای اسلامی حریفان ملی پوشان کشورمان در این مسابقات مشخص شدند.
تیم ملی وزنه برداری ایران با ۹ وزنه بردار به نام های حافظ قشقایی ، مصطفی جوادی ، حسین سلطانی ،رسول معتمدی ، امیر حقوقی ، مهدی کرمی ، رضا بیرالوند ، پیمان جهان و علیرضا یوسفی با مربیگری سعید علی حسینی ومحمدرضا براری در این مسابقات گام گذاشته است
نگاهی به استارت لیست این مسابقات حاکی از آن است که هیچ یک از ملی پوشان کشورمان در اوزان مختلف در صدر قرار ندارند و برای ایستادن بر یکی از سکوهای قهرمانی رقابت سختی با حریفان به ویزه وزنه برداران کشورهای آسیای میانه خواهند داشت.
پس از تیم ترکیه میزبان این بازی ها که با ۱۰ وزنه بردار گام به این مسابقات گذاشته است ، تیم های ایران و عربستان سعودی با ۹ وزنه بردار ازبکستان و قزاقستان با ۹ وزنه بردار و جمهوری آذربایجان با هشت وزنه برداری بیشترین شرکت کننده را در این بازی ها خواهند داشت.
حافظ قشقایی ملی پوش دسته ۶۷ کیلوگرم کشورمان نخستین وزنه بردار پسر ایرانی بود که به روی تخته رفت.
در رقابتهای دسته ۸۱ کیلوگرم که هشت وزنه بردار در آن حضور دارند ،تیم ایران دو نماینده به نام های مصطفی جوادی و حسین سلطانی خواهد داشت.
سلطانی با حدنصاب مجموع ۳۴۰ کیلوگرم در رقابتهای این دسته پایین تر از وزنه برداران کشورهای ازبکستان و ترکمنستان و ایران قرار گرفته است.
جوادی دیگر نماینده کشورمان در این وزن برای کسب عنوان قهرمانی بایداز سد توشتیمورف و دورانوف از ازبکستان و ترکمنستان عبور کند.
رضا بیرالوند تنها وزنه بردار ایرانی در دسته ۹۶ کیلوگرم با حدنصاب ۳۶۰ کیلوگرم پس از اوسارف ازبکستان که حدنصاب ۳۶۵ کیلوگرم را اعلام کرده است در رده دوم قرار گرفت.
ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم کشورمان افزون بر حریف ازبکستانی خود رقابت سختی با حسن بایف وزنه بردار ترکمنستانی که همسان با بیرالوند حدنصاب ۳۶۰ کیلوگرم را اعلام کرده است خواهد داشت.
رسول معتمدی امید اول ایران برای کسب مدال در این بازی ها به همراه امیر حقوقی دو ملی پوش کشورمان در رقابتهای دسته ۱۰۲ کیلوگرم خواهند بود.
کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران حدنصاب ۳۷۰کیلوگرم را برای هر دو وزنه بردار کشورمان در این دسته اعلام کرده اند.
این حدنصاب ۱۸ کیلوگرم کمتراز وزنه ای است که برای وزنه بردار جمهوری آذربایجان ثبت شده است.
پس از وزنه بردار جمهوری آذربایجان یک وزنه بردار از قرقیزستان نیز با حدنصاب ۳۷۸ کیلوگرم در رده دوم قرار گرفته است.
تیم ملی وزنه برداری ایران در دسته ۱۰۹ کیلوگرم دو وزنه بردار به نام های مهدی کرمی و پیمان جان خواهد داشت.
این دو وزنه بردار با حدنصاب ۳۷۰ کیلوگرم پایین تر از روسلان نورالدین اف وزنه بردار مشهور ازبکستانی و دارنده چندین مدال جهانی و المپیک که حدنصاب ۴۰۵ کیلوگرم را ثبت کرده است ، قرار دارند.
با حضور اکبر یورایف ازبکستان در دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم از هم اکنون مدال طلا این وزن را باید به ازبکستانی ها داد.
یورایف با حدنصاب ۴۲۵ کیلوگرم بیشترین وزنه را به نام خود ثبت کرده است و این در حالی است که علیرضا یوسفی نماینده کشورمان حدنصاب ۳۹۰ کیلوگرم را ثبت کرده است.
یوسفی برای کسب مدال نقره این دسته می بایست با وزنه برداران پاکستانی و ترکمنستانی رقابت کند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - استارت لیست - ملی پوشان وزنه بر داری 
Go to TOP