قریب به اکثر کافه‌ها و مغازه‌های کارگر شمالی فعالیت داشتند اما از سوی میدان انقلاب به سمت خیابان آزادی کمی از روشنایی و شور همیشگی‌اش کاسته شده بود.
 با وجود تبلیغات گسترده رسانه‌های خارج از کشور برای اعتصاب سراسری در روزهای ۱۴ ،۱۵ و ۱۶ آذر روز دوشنبه خیابان های مرکزی شهر تهران از جمله میدان انقلاب تا چهار راه ولیعصر تا عصر شرایطی آرم را پشت سر گذاشتند؛ عموم مغازها باز بود و رفت و آمد مردم به شکل معمول یک روز بارانی جریان داشت، با این وجود نیروهای انتظامی به شکل قابل ملاحظه‌ای در این خیابان ها مستقر بودند تا مانع هر نوع بی نظمی شوند.

دانشگاه تهران به عنوان یکی از مهمترین دانشگاه‌های پایتخت با وجود بسته بودن درب اصلی‌اش و رفت و آمد دانشجویان از درب های جانبی در سکوت ۱۴ آذر را سپری کرد.

کسبه چهار راه امیراکرم، خیابان جمهوری و میدان بهارستان تهران نیز امروز در مسیری مخالف با فراخوان‌های اعلامی باز بوده و به کسب و کار معمولشان مشغول بودند.

خبر خوب!! برای همیشه با زانو درد خداحافظی کنید (مشاوره رایگان بگیرید)

براساس مشاهدات خبرنگار ایسنا، کاسبان و مغازه‌های مسیر ابوریحان تا انقلاب از ساعت ۱۶ عصر مغازه‌هایشان را در حالت نیمه باز قرار داده بودند و مغازه‌هایی که به طور کامل فروش داشتند هم به اذعان خودشان پس از ساعت ۱٨ و ۳۰ دقیقه قصد تعطیلی داشتند.

در این میان تعطیلی چند انتشارات دانشگاهی نیز به چشم می‌خورد، اما با این وجود هر چه بیشتر به میدان انقلاب نزدیک‌تر می‌شدید در مغازه‌ها، شور خرید و رفت و آمد بیشتر می‌شد و از بین هر چهار الی پنج مغازه نهایتا یک الی دو محل تعطیل بود.

قریب به اکثر کافه‌ها و مغازه‌های کارگر شمالی فعالیت داشتند اما از سوی میدان انقلاب به سمت خیابان آزادی کمی از روشنایی و شور همیشگی‌اش کاسته شده بود

دیدگاهتان را بنویسید