پس از مراسم خاکسپاری یکی از معترضان در بوکان، وضعیت شهر ملتهب شد و عده‌ای به اماکن دولتی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای حمله کردند.

اعتراضات بوکان
از ساعات اولیه صبح امروز جمعی از مردم در تشییع جنازه دو تن از کشته‌ها به نام‌های «سالار مجاور» و «محمد حسن‌زاده» که شب گذشته جان خود را از دست داده بودند، در آرامستان این شهر و روستای اختطار در مسیر جاده مهاباد تجمع کردند.

پلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که «محمد حسن‌زاده در یک درگیری و نزاع دسته جمعی کشته شده است. تحقیقات در مورد نحوه کشته شدن سالار مجاوری نیز ادامه دارد.» اما مردم در بوکان گفته بودند که آنها بر اثر شلیک مستقیم در جریان اعتراضات جان باخته‌اند.

بعد از خاکسپاری شهر بوکان ملتهب شد و مردم از آرامستان به سمت شهر حرکت کنند. خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه در پوشش این واقعه نوشته «اغتشاشگران که به سنگ و چوب و چماق و حتی سلاح‌های سرد نظیر قمه و تبر مجهز بودند، بعد از این مراسم به سمت شهر حرکت کردند و در مسیر حرکت خود به اموال عمومی نظیر تابلو‌ها و علائم شهری، مدارس، بانک‌ها صدماتی وارد کردند.»

بر اساس گزارش‌هایی که از بوکان منتشر شده، عده‌ای به سمت شهرداری بوکان هجوم برده و با پرتاب سنگ شیشه‌های ساختمان شهرداری را شکسته و چند نفر نیز وارد ساختمان شهرداری شدند. همچنین دو فروشگاه زنجیره‌ای مورد حمله قرار گرفت و چند بانک نیز تخریب شد.

دیدگاهتان را بنویسید