انتقاد تند رضایی از «برخی نمایندگان مجلس که در تریبون‌های محلی، مشکلات مردم را فریاد می‌زنند»
معاون اقتصادی رییس جمهور گفت:اقتصاد کشور ما را در گذشته بد برنامه ریزی کردند و اقتصاد ما مردمی نبود و عصبانیت دشمنان هم این است که دولت سیزدهم درصدد مردمی کردن بسیاری از امور است.

محسن رضایی روز شنبه در همایش استادان بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری افزود: بسیج مهمترین تابلو بازگشت به خویش ملت ایران است و تیم فوتبال ایران با روحیه بسیجی وقتی به خود بازگشت توانست در مسابقه با ولز به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: معمار کبیر انقلاب اسلامی با ایجاد تشکیلات بسیج بازگشت به خود و خودباوری را در جامعه نهادینه کردند و با تشکیل بسیج معجزات بسیار زیادی در کشور روی داده است.

معاون اقتصادی رییس جمهور بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس که بسیاری از دشمنان انتظار داشتند ایران شکست بخورد اما بعد از چند وقت به خودباوری رسیدیم و اکنون موشک و پهپاد ایران محصول بازگشت به خود ملت ایران است.

رضایی افزود: امروز اگر می بینیم که فوتبالیست‌های ما مانند آقایان چشمی و رضاییان گل می زنند، بازگشت به خویش داشتند و از شکست درس گرفتند و روز گذشته پیروزی را برای ایران اسلامی و ملت ما رقم زدند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی نمایندگان مجلس که در تریبون های محلی مشکلات مردم را فریاد می زنند، گفت: شما نماینده مردم در پایتخت هستید و بجای سخنرانی باید در وزارتخانه ها حضور پیدا کنید و برای رفع مشکلات مردم اقدامات لازم را انجام دهید.

معاون اقتصادی رییس جمهور تصریح کرد: اروپایی ها و آمریکایی ها دروغ می گویند که طرفدار ملت ایران و آزادی در ایران هستند و اگر آزادی و مردم سالاری دینی در کشورهای اسلامی نهادینه شود منافع آنان به خطر می افتد.

رضایی افزود: اما با وجود گستاخی های استکبار جهانی، ملت ایران در مسیر حقانیت و حل مشکلات در تلاش است و با تلاش مضاعف درصدد رفع دغدغه های مردم با وجود محاصره اقتصادی و تحریم ها هستیم.

وی ادامه داد: دشمنان درصدد ایجاد ناامنی در جامعه ما بودند و هستند و می خواهند برنامه های تحریم اقتصادی خود را پیش ببرند و با ناامنی در ایران می خواهند به سرمایه گذاران بگویند که در این کشور سرمایه گذاری نکنید.

معاون اقتصادی رییس جمهور خاطر نشان کرد: باید یکبار دیگر به بازگشت خویش برسیم و با تجربه از گذشته آینده را بسازیم و باید در بُعد فرهنگ و اقتصاد بیشتر کار کنیم و با برنامه ریزی اقتصاد کشور را توسعه دهیم.

رضایی افزود: بازگشت به خود برای آینده و برای توسعه ایران اسلامی ضروری است و باید در بُعد فرهنگی و اقتصادی با تفکر بسیجی بیشتر تلاش کنیم.

وی ادامه داد: بسیج لشکر مخلص خداست و به معنای واقعی بازگشت به خود و مردمی کردن امورات کشور به ویژه در حوزه اقتصادی مهم ترین راهبرد برای توسعه است.

معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: اقتصاد کشور ما را در گذشته بد برنامه ریزی کردند و اقتصاد ما مردمی نبود و عصبانیت دشمنان هم این است که دولت سیزدهم درصدد مردمی کردن بسیاری از امور است.

رضایی تصریح کرد: فصل هفتم قانون اساسی در کشور به معنای واقعی اجرا نشد و ظرفیت شوراهای اسلامی استفاده نشد و باید از این منبع برای مردمی کردن اقتصاد کشور تلاش کرد.

وی بیان کرد: بازگشت به خویش برای آینده ایران ضروری است و در این بین استادان بسیجی نقش غیرقابل انکاری در تحقق این امر دارند و استادان بسیجی نباید خود را به محدود به تدریس کنند و باید بسیج دانشگاه ها حلقه اتصال تولید، علم و اشتغال شوند.

معاون رییس جمهور گفت: در گذشته برای استان های شمالی مانند مازندران و گیلان می گفتند که این استان ها مناطق سبز کشور هستند و نباید واحدهای صنعتی و تولیدی ایجاد شود که این بدترین سیاست اقتصادی است و باید واحدهای فرآوری مطابق با زیست بوم منطقه در این استان ایجاد شود و استادان دانشگاه برای تکمیل زنجیره تولید تا صادرات اقدام کنند.

رضایی اظهارکرد: وقتی که زنجیره ارزش در حوزه تولید و کشاورزی استان وجود نداشته باشد علف های هرز که همان دلالان هستند در بازار جولان می دهند و با یک تلفن محصولات کشاورزی را با نازل ترین قیمت می خرند و با بیشترین قیمت می فروشند.

وی ادامه داد: از استادان بسیجی می خواهم که مسئله محوری اقتصاد و ایجاد حلقه تولید و بازاریابی علمی در حوزه محصولات کشاورزی را با راه اندازی واحدهای فرآوری جدی بگیرند و راهکارها را فقط ننویسید و باید در عمل کار کنند و دل به دریای حل مشکلات بزنند و استادان باید هم استاد نظر و عمل باشند.

معاون رییس جمهور گفت: امروز همه ما با استادان جهادی در قاب عمل نیاز داریم و از نظریه گویی باید فاصله بگیریم.

محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور روز شنبه به منظور بررسی ظرفیت های اقتصادی و حضور در نشست های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و شورای برنامه ریزی و توسعه در قالب سفر ۲ روزه به استان مازندران سفر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید