ایلان ماسک در توئیتر فرمان
بیش از ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار در این نظرسنجی شرکت کرده و ۷۲.۴ درصد آن‌ها بر این اعتقاد بوده‌اند که توئیتر باید اجازه فعال‌شدن مجدد حساب‌های تعلیق‌شده را تا زمانی که مقرراتی را نقض نکرده‌اند یا «خطای فاحشی» نکرده‌اند، صادر کند.
مالک جدید توئیتر با نظرمثبت اکثریت کاربران، حساب‌‌های تعلیق‌شده این شبکه اجتماعی را مجددا فعال خواهد کرد. ایلان ماسک که به‌تازگی مالک و مدیرعامل توئیتر شده، با طرح یک پرسش غیررسمی از کاربران این شبکه برای بازگرداندن حساب‌های تعلیق شده نظرسنجی کرده بود.
 
به گزارش یورو نیوز؛ ایلان ماسک در نهایت روز پنجشنبه ۲۴ نوامبر و در پاسخ به انتقاداتی که معیارهای تعدیل محتوا را تابع نظرات شخصی او دانسته بودند اعلام کرد که «با انتخاب مردم، عفو از هفته‌آینده آغاز می‌شود.»

او در پیام توئیتری خود بار دیگر به یک ضرب‌المثل لاتین «صدای مردم، صدای خداست» که در نظرسنجی‌های دیگرش هم به آن استناد کرده بود، استفاده کرده است.
 
ثروتمندترین فرد دنیا پیش‌تر هم اقدام مشابهی را در مورد فعال‌سازی مجدد حساب دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری پیشین آمریکا انجام داده بود.
 
طبق اعلام ایلان ماسک بیش از ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار در این نظرسنجی غیررسمی شرکت کرده و ۷۲.۴ درصد آن‌ها بر این اعتقاد بوده‌اند که توئیتر باید اجازه فعال‌شدن مجدد حساب‌های تعلیق‌شده را تا زمانی که مقرراتی را نقض نکرده‌اند یا «خطای فاحشی» نکرده‌اند، صادر کند.
 
ثروتمندترین انسان دنیا که حالا علاوه بر تسلا و اسپیس‌ایکس کنترل توئيتر هم در دستان اوست بر این باور است که این شبکه اجتماعی عرصه‌ای مجازی برای تضارب آراست و برای پیشبرد دموکراسی امری ضروری و لازم است.
 
معتقدان می‌گویند که چنین دیدگاهی احتمال افزایش انتشار اخبارجعلی و سخنان نفرت‌انگیز و همچنین سواستفاده را تشدید می‌کند.
 
ایلان ماسک همزمان با اعلام این «عفو عمومی» در دیدار با کارکنان توئیتر از تعدیل هزینه‌های شرکت و کاهش خدمات رفاهی مازاد به پرسنل خبر داده است. او پیش‌تر هم با دورکاری اکثر کارکنان توئیتر مخالفت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید