سخنگوی جبهه اصلاحات جزئیاتی درباره دیدار هیات رئیسه این جبهه با رئیس قوه قضائیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی مطرح کرد.

روز دوشنبه خبرگزاری برنا، خبری را درباره نشست هیات رئیسه جبهه اصلاحات ایران از جمله بهزاد نبوی، حسين مرعشی، على شکوری راد، فاطمه راکعی، على باقری و محمود صادقی با غلامحسين محسنى اژه اى و علی شمخانی منتشر کرد.

هر چند که جزئیات بیشتری درباره این دیدار منتشر نشد، اما برخی تحلیل ها حکایت از آن داشت که ناآرامی های اخیر در کشور موجب انجام اين ديدار ها شده و اصلاح طلبان پیشنهاداتی را درباره اداره بهتر کشور ارائه کرده‌اند.

اعتراضات و لباس شخصی ها؛ محور گفتگوی اصلاح طلبان با اژه ای و شمخانی

علی شکوری راد، سخنگوی جبهه اصلاحات در باره جزئیات دیدار هيات رئیسه جبهه اصلاحات با رئیس قوه قضائیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی به اقتصادنیوز گفت: در این دیدارها تحلیلی از آنچه که این روزها در ایران جریان دارد ارائه شد. همچنین توضیحاتی درباره خواست‌ها و مطالبات به حق معترضان داده و بر اجتناب از برخوردهای خشن با معترضان و پرهیز از بكارگیری نیروهای لباس شخصی تأکید شد.

هر اعتراضی را اغتشاش نخوانید

سخنگوی جبهه اصلاحات تاکید کرد که به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم و اجتناب از اغتشاش نامیدن همه اعتراضات و نیز ایجاد فرصت امن برای طرح اعتراضات مردم به خصوص در دانشگاه‌ها از نکات دیگری بود که به آن پرداخته شد.

برخورد با معترضان باید قانونی و دموکراتیک باشد نه خشن

شکوری راد همچنین درباره تاثیر گذاری این دیدار گفت:«اعضاء جبهه اصلاحات نظرات خود را با مسئولانى که ملاقات کردند در میان گذاشتند و به خصوص در زمینه برخورد با معترضان و بازداشت شدگان، هشدارهاى لازم را داده و متذکر شدند که برخورد با معترضان مى‌بایست برخورد قانونی و دموکراتیک باشد و از هر نوع برخورد خشن اجتناب شود.»

دیدار با رئیس قوه قضاییه انتخاباتی نبود

وی همچنین درباره ابعاد انتخاباتی این دیدار، خاطر نشان کرد: صلا درباره انتخابات صحبت نشد و اساساً هنوز هیچ رویکردی نسبت به انتخابات در جبهه اصلاحات وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید