ریکاردو ساپینتو در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های استقلال و تراکتور تبریز که به برتری دو بر یک آبی‌پوشان انجامید، اظهار داشت: به نظرم در نیمه اول خوب و محکم ظاهر شدیم و رفتار خوبی داشتیم و با تمرکز، فشار زیادی روی حریف ایجاد کردیم و جنگنده بودیم و به همه نشان دادیم که باید بازی را ببریم.

گلی که خوردیم برتری و کیفیت تراکتوری‌ها را توجیه نمی‌کرد
وی با بیان اینکه «به نسبت بازی قبلی رفتار متفاوتی نشان دادیم»، تصریح کرد: موقعیت‌هایی در نیمه اول داشتیم و لایق این بودیم که به لحاظ نتیجه جلو بیفتیم. در نیمه دوم، بازی را خوب شروع کردیم و اگر مقایسه‌ای با دیدار قبلی داشته باشید در بازی با توپ و بدون توپ بهتر بودیم. تیم ما اعتمادبه‌نفس بالایی داشت و بازیسازی کردیم. بازی مالکانه داشتیم، اما متأسفانه گلی که خوردیم برتری و کیفیت آنها را توجیه نمی‌کرد و تراکتوری‌ها خوب ظاهر نشده بودند.

عملکرد بازیکنانم عالی بود و نتیجه هم عادلانه
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: حتی در مقابل این گل ناعادلانه و لحظاتی که می‌دانستیم وقتی برای برگشت به بازی نداریم چند تعویض انجام دادیم و سیستم بازی را عوض کردیم که جواب داد. این هم نتیجه کار سخت و ذهنیت پیروزی بازیکنان است که باید همیشه این ذهنیت را داشته باشند. عملکرد بازیکنانم عالی بود. فکر کنم نتیجه عادلانه باشد و بهترین بودیم. مقابل یک تیم خیلی خوب که بازیکنان خوبی دارد نمایش خوبی داشتیم. بازی کردن برابر این تیم سخت است. فکر کنم بازی امروز برای کسانی که آن را دیدند، تماشایی بود. هر دو تیم قدر بودند.

بازیکنانم با تمام وجود کار کردند و لایق برخی اظهارنظرها نبودند
تبلیغاتفارابی

ساپینتو از نتیجه بازی ابراز رضایت کرد و یادآور شد: با شرایط بدی به این بازی رسیدیم و همه تحت فشار و ناراحت بودند. بازیکنانم ناراحت بودند چون لایق برخی اظهارنظرها نبودند. آنها با تمام وجود کار کردند و حرفه‌ای بودند. بازیکنانی داشتیم که با وجود مصدومیت جنگیدند. به‌عنوان مثال روزبه چشمی به لحاظ بدنی وضعیت خوبی نداشت یا سیاوش یزدانی که مصدوم بود و با تمام وجود بازی کرد. این رفتاری است که در تیم لازم داریم و به آن افتخار می‌کنم.

وی در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده است که مهاجمان تیمش موقعیت‌ها را به راحتی از دست می‌دهند، گفت: به نظرم، در ایران به‌طور کلی بازیکن بااستعدادی را می‌بینیم، اما برخی مواقع بازیکنان باید حرفه‌ای‌تر باشند. باید حس جاه‌طلبی را در بین بازیکنان بیشتر کنیم تا بازی‌های منظم و عملکرد بهتری داشته باشند. بازیکنان من سخت کار کردند و به آنها افتخار می‌کنم، ولی تمام کردن موقعیت‌ها یک مسئله کلی است و مختص تیم ما نیست. تیم‌های دیگری هم هستند که نمی‌توانند موقعیت‌های‌شان را تبدیل به گل کنند. امروز می‌توانستیم این بازی را از دست بدهیم، چون کارآمدتر ظاهر نشدیم ولی مهم این بود موقعیت ایجاد کردیم. بازیکنانم در طول هفته سخت کار می‌کنند و ربطی به تکنیک و تاکتیک ندارد. اینها مسائل احساسی است و روی زدن ضربه آخر با بازیکنان کار می‌کنیم. فوتبال است و برخی مواقع گل می‌زنید و برخی مواقع گل نمی‌زنید. باید روی این موضوع کار کنیم. مشکل ما تمرین نیست. تمریناتی که طراحی می‌کنیم مثل لحظات بازی است. برخی بازی‌ها حریف خوب ظاهر می‌شود و دفاع و گلر عملکرد خوبی دارند. بازیکنان باید در این شرایط خونسرد باشند و بهتر کار کنند، هر چند به توانایی‌های مهاجمانم اعتماد دارم.

دیدگاهتان را بنویسید