کیانوش رستمی در کمال ناباوری در جریان برگزاری مسابقه فینال لیگ برتر وزنه‌برداری موفق به شکست رقیب ملی‌پوش خود در دسته ۸۹ کیلوگرم نشد.
فینال لیگ برتر وزنه‌برداری در اهواز برپا شد و در جذاب‌ترین دوئل، در دسته ۸۹ کیلوگرم مصطفی جوادی از تیم حفاری و کیانوش رستمی از سایپا برای کسب مقام نخست باشگاه‌های کشور روی تخته رفتند.

کیانوش که طی چندماه اخیر به فرم خوب خود نزدیک شده است، شوک عجیبی به حضار در سالن داد و در نهایت هم این جوادی بود که توانست با اختلاف چهار کیلوگرم نسبت به رقیب نامدار خود، اول شود!

این شکست می‌تواند رویای رستمی را برای کسب یک مدال المپیک دیگر نقش بر آب کند. حسین توکلی، قهرمان المپیک سیدنی سرمربی تیم سایپا است و کیانوش رستمی را کوچ کرد اما تذکرات فنی او و همچنین انتخاب‌های وزنه توسط این مربی زبده هم به کمک کیانوش نیامد.

شوک به وزنه‌برداری؛ کیانوش در لیگ هم اول نشد!

جوادی و رستمی هر دو از مدعیان دسته ۸۹ کیلوگرم هستند و برای کسب سهمیه المپیک پاریس رقابت دارند و حالا باید جوادی را یک گام جلوتر از رقیب کرمانشاهی دید.

حاصل وزنه‌های این رقابت داغ و جذاب به شرح زیر است:

حرکت یکضرب

جوادی ابتدا وزنه‌های ۱۵۰ و ۱۵۵کیلوگرم را بالای سر برد اما در مهار وزنه ۱۶۱ کیلوگرم ناموفق بود. رستمی نیز وزنه ۱۵۴ کیلوگرم را بالای سر برد اما وزنه‌های ۱۶۲ و ۱۶۳ کیلوگرم را نتوانست مهار کند.

به این ترتیب در یکضرب جوادی، یک کیلوگرم پیش افتاد.

حرکت دوضرب

جوادی سه حرکت صحیح داشت و وزنه‌های ۱۹۰، ۱۹۶ و ۲۰۱ کیلوگرم را بالای سر برد.

رستمی وزنه‌های ۱۹۲ و ۱۹۸کیلوگرم را مهار کرد اما موفق نشد وزنه ۲۰۳ کیلوگرم را در حرکت سوم به درستی بالای سر ببرد.

نفرات برتر دسته ۸۹ کیلوگرم

۱- مصطفی جوادی از تیم ملی حفاری با رکورد ۱۵۵ یکضرب، ۲۰۱ دوضرب و مجموع ۳۵۶ کیلوگرم

۲- کیانوش رستمی از تیم سایپا با رکورد ۱۵۴ یکضرب، ۱۹۸ دوضرب و مجموع ۳۵۲ کیلوگرم

۳- علیرضا معینی از تیم ذوب آهن با رکورد ۱۶۴ یکضرب، ۱۸۰ دوضرب و مجموع ۳۴۴ کیلوگرم

دیدگاهتان را بنویسید