رابرت کیوساکی نویسنده و اقتصاددان مشهور از سرمایه‌گذاران خواسته که دارایی‌های کاغذی خود را کنار گذارده و خرید طلا را در نظر بگیرند.

به نقل از راشاتودی، رابرت کیوساکی نویسنده و اقتصاددان مشهور هشدار داده که اقتصاد امروز بزرگ‌ترین حباب تاریخ جهان است. یکی از نویسندگان کتاب پرفروش «پدر پولدار پدر فقیر» از سرمایه‌گذاران خواسته است که دارایی‌های کاغذی خود را کنار بگذارند. امسال برای بیشتر سرمایه‌گذاران، ارمغان قابل توجهی نداشته و بازارهای مالی نوسان‌های بالایی را تجربه می‌کنند، سهام‌ها و اوراق قرضه سقوط کردند و حتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) قرمزپوش شدند.

در حالی که دارایی‌های مالی زیادی در رکود فعلی بازار کاهش یافته است، برخی از سرمایه‌گذاران با امید پاداش بالقوه به استراتژی‌های پرخطر متوسل شده‌اند. با این حال، کیوساکی معتقد است که بدترین اتفاق در راه است و هشدار می‌دهد که در برابر چنین وسوسه‌هایی تسلیم نشوید.

نویسنده توصیه‌هایی برای حفظ پول خود ارائه کرده و استراتژی خود را به اشتراک گذاشته است. بسیاری از شما می‌دانید که من در سهام، اوراق قرضه، ETS یا MF سرمایه‌گذاری نمی‌کنم. لطفاً به آنچه می‌خواهم بگویم گوش دهید: من از دارایی‌های کاغذی خلاص می‌شوم و افزود که اقتصاد جهان، بازار نیست.

در عوض، پیشنهاد کرد که فلزات گرانبها را به عنوان حفاظ امن در برابر تلاطم بازار و تورم نگاه کنیم، با این استدلال که ارزش آنها پایدارتر است، اگرچه کاملاً از عدم اطمینان اقتصادی مصون نیست.

کیوساکی سال گذشته در مصاحبه‌ای گفت: به این دلیل طلا نمی‌خرم چون طلا دوست دارم و به این دلیل طلا می‌خرم چون به فدرال رزرو اعتماد ندارم. از راه‌های دیگر سرمایه‌گذاری در طلا و نقره، وی ترجیح می‌دهد سکه‌های طلا یا نقره را مستقیم و نه در صندوق‌های قابل معامله خریداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید