سردار یدالله جوانی: اگر این کشور تحت پرچم ولایت فقیه به جلو برود، قطعاً معادلات در جهان تغییر خواهد کرد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در مهم‌ترین جغرافیای زمان و جهان یک انقلابی شکل گرفت و نظامی مستقر شد که این نظام با صراحت اعلام کرده که در کنار مظلومان و در مقابل ظالمان عالم خواهد ایستاد.
کانال عصر ایران در تلگرام

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در یادواره ملی شهید شاخص بسیج رسانه، شهید سید محمدحسین نواب، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته بسیج اظهار کرد: وقتی امام در پیام‌شان در سال ۶۷ از بسیج به عنوان مدرسه عشق یاد کردند و گفتند من به خلوص بسیجیان غبطه می‌خورم و از خداوند می‌خواهم که مرا با بسیجیان محشور کند، نشان‌دهنده مقام بسیجیان است.

وی افزود: شهید والامقامی که امروز به عنوان شهید شاخص رسانه شناخته شده، مصداق این سخن مولای متقیان است که می‌فرمایند «کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا» برای ظالم خشمگین و برای مظلوم یار و مددکار باشید.
جوانی با اشاره به جنایت اروپایی‌های مدعی حقوق بشر علیه بوسنی و در تجلیل از مقام شهید نواب گفت: در آن سال‌ها جنایت‌هایی رقم خورد که باورکردنی نبود، در یک منطقه افرادی فقط به جرم مسلمان بودن مورد ظلم و ستم قرار گرفتند و زنده زنده سوزانده شدند و بدتر از همه این بود که همه قدرت‌های اروپایی حمایت و پشتیبانی کردند؛ حال در این شرایط شهید نواب به تمام معنا در این میدان حضور داشت و آنچه که دیده بود را روایت کرد که امروز دیده شود و دیگران استفاده کنند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رویکرد استکبارستیزی جمهوری اسلامی به تشریح اوضاع کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: بخشی از حوادثی که در ماه‌های اخیر رخ داد به ضعف‌ها یا به تعبیر رهبری، زخم‌هایی برمی‌گردد که در داخل وجود دارد، اما بخشی از آن به نظام سلطه و دولت‌های مرتجع منطقه بر می‌گردد.

دشمنی سپاه کفر و نفاق با محوریت آمریکا با ملت ایران پیشینه چند دهه‌ای دارد

وی بیان کرد: این دشمنی سپاه کفر و نفاق با محوریت آمریکا با ملت ایران پیشینه چند دهه‌ای دارد و جدید نیست، اما این که چرا توطئه‌های جبهه استکبار علیه ملت ایران مستمر است و قطع نمی‌شود، دلایل گوناگونی دارد؛ دلیلی که ارتباط با این محفل هم دارد این است که در مهم‌ترین جغرافیای زمان و جهان یک انقلابی شکل گرفت و یک نظامی مستقر شد که این نظام با صراحت اعلام کرده که در کنار مظلومان و در مقابل ظالمان عالم خواهد ایستاد.

جوانی ادامه داد: چیزی که سبب ترس و نگرانی قدرت‌هایی که به کشورها تجاوز می‌کنند و منابع آن‌ها را غارت می‌کنند، شده، تفکر و قدرت کشور است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران یکی از حربه‌های دشمن در جنگ ترکیبی را القای نقش آمریکا در حل مشکلات دانست و تصریح کرد: امروز در این جنگ ترکیبی به جوانان ما این‌گونه القا می‌شود که اگر بخواهیم مشکلات کشور را حل کنیم باید با آمریکا و اروپا آشتی کنیم و با آن‌ها کنار بیاییم، آن‌ها آمریکا را برای جوانان ما به عنوان ناجی معرفی می‌کنند؛ اینکه مشکلاتی داریم حرفی نیست، اما آیا با کوتاه آمدن مقابل آمریکا می‌شود مشکلات را حل کرد؟

وی با تأکید بر اینکه آمریکا یک گرگ درنده و یک نظام سرمایه‌داری خون‌آشام است که حتی خون مردم خودش را هم می‌مکد، خاطرنشان کرد: در جریان جنبش وال‌استریت چگونه پلیس آمریکا با مردم برخورد و این حرکت را سرکوب کرد؛ حال این آمریکای صاحب قدرت که دنبال سلطه در جهان بود با پیروزی انقلاب اسلامی احساس وحشت کرد، چون از منظر آمریکا و اروپا ایران کشوری با موقعیتی خاص و مهم است به طوری که آیزنهاور می‌گوید هیچ کشوری در جهان موقعیت جغرافیایی ایران را ندارد.

جمهوری اسلامی به آن قدرتی که دشمنان نگرانش بودند، دست یافته است

جوانی با تأکید بر قدرت نظامی ایران و تغییر معادلات جهانی گفت: در گذر زمان جمهوری اسلامی به آن قدرتی که دشمنان نگرانش بودند، دست یافته است؛ قدرت نظامی، منطقه‌ای، سازماندهی نیروهای حزب الله، انصارالله و دیگر سرزمین‌ها، باعث نگرانی آمریکا شده است؛ بعد از چند هزار سال در مهم‌ترین جغرافیای جهان، قدرتی شکل گرفته که یکی از ویژگی‌ها و ارزش‌های بنیادین و ذاتی‌اش، ایستادن در برابر ستمگر است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران افزود: این نظام خط مشی خودش را از اسلام، قرآن و اهل بیت گرفته است و در کنار مظلوم و در مقابل ظالم می‌ایستد.

وی با اشاره به مبارزه دشمنان علیه ملت ایران عنوان کرد: دشمنان تصور می‌کردند حرکت این ملت به راحتی متوقف خواهد شد، هر چه جلوتر آمدند ملت را مقاوم‌تر و استوارتر دیدند، بعد از انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی امام(ره) فرمودند بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود.

جوانی تصریح کرد: اگر پرچم این نظام در اهتزاز باشد و این کشور تحت پرچم ولایت فقیه به جلو برود، قطعاً معادلات در جهان تغییر خواهد کرد، چون قدرتی شکل گرفته که به دنبال سلطه‌گری و چپاول و غارت ملت‌ها نیست‌، بلکه این قدرت به دنبال زمینه‌سازی برای رشد و تعالی و کرامت انسان‌ها و زمینه‌سازی ظهور است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با بیان اینکه این رویارویی‌ها تا امروز ادامه داشته است، ادامه داد: مجموعه‌ای از اتفاقات در این سال‌ها رقم خورد و دو مجموعه هم‌راستا و هم‌افزا و در عین حال ناکام به ملت ایران فشار آوردند، یکی قدرت‌های غربی مثل آمریکا و کشورهای اروپایی و دیگری ایرانیانی که از همان ابتدا با دشمنان با هر عنوان و نام و نشانی همراه شدند؛ برای این‌ها بسیار سخت است که قدرت‌های جهانی در کنار این اپوزیسیون، بعد از ۴۳ سال نتوانستند با کشور مقابله کنند و در مقابل حرکت ملت ایران قوی‌تر شد.

دشمنان تصور می‌کنند در قالب یک نوع اقدام و طراحی می‌توانند با کشور مقابله کنند

وی افزود: دشمنان هر از چندی با یک برآورد و نشانه‌هایی تصور می‌کنند در قالب یک نوع اقدام و طراحی می‌توانند با کشور مقابله کنند، جنگ تحمیلی یک نشانه آن بود، یا جنگ تروریست‌ها در سوریه و عراق که تمرینی بود برای نابودی ایران؛ وقتی داعش بر قسمتی از عراق مسلط شد، سخنگوی آن‌ها گفت وقت تسویه حساب ما با شما در نجف فرا می‌رسد نه در بغداد، و بعد از عراق نوبت ایران است؛ در همین راستا سرداران به نامی چون حاج قاسم سلیمانی موفق شدند با تشکیل نیروهای مردمی در مقابل بیش از ۱۰۰ کشور در سوریه ایستادگی کنند.

جوانی با اشاره به شکست دشمن در سال‌های ۸۸، ۹۶ و ۹۸ گفت: در آن سال‌ها دو فریب بزرگ اتفاق افتاد، آن‌هایی فریب خوردند که تا امروز ناکام بودند، مثل منافقین و تجزیه طلب‌های کُرد که به آمریکا گزارش دادند که در ایران زمینه‌ها برای سقوط جمهوری اسلامی موجود است، فریب دوم فریبی بود که رسانه‌ها و فضای مجازی به آن‌ها دادند و تصورشان این بود با این کارها، کار نظام تمام است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران افزود: از طرفی آمریکا و متحدانش تصور کردند با این شرایط باید با همه امکانات به میدان بیایند؛ البته خطاست اگر بگوییم این مسأله صرفاً داخلی یا خارجی است، بلکه نگاه واقع‌بینانه این است که ضعف‌ها و زخم‌های داخل، زمینه فعال کردن تمام ظرفیت‌ها علیه کشور را به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: درک مشترک جبهه مخالف ایران این است که وقتی در غفلت بودیم، آن قدرت نظامی که از آن واهمه داشتند در بهترین جغرافیای جهان شکل گرفت، از طرفی هم می‌گویند کشور دارد پیشرفت‌های هسته‌ای و علمی می‌کند و شکست‌هایشان در اوکراین و یمن را تقصیر ایران می‌اندازند.

دیدگاهتان را بنویسید