هافبک ولز: «عزم» ایران برای جبران باخت به انگلیس در انتظار ماست
آنها(ایران) به‌دنبال یک واکنش و جبران آن نتیجه هستند و فکر می‌کنم این واکنش همان چیزی باشد که فردا انتظارمان را می‌کشد.

هافبک تیم ملی فوتبال ولز خود را برای مواجه شدن با ایران آماده می‌کند؛ تیمی که عزم خود را جزم کرده تا باخت سنگین در بازی مقابل انگلیس را در بازی فردا جبران کند.
کانال عصر ایران در تلگرام

به گزارش ایرنا؛ ایرانی‌ها جام جهانی ۲۰۲۲ را با شکست سنگین ۶ بر ۲ مقابل انگلیس آغاز کردند. تا پیش از این، آنها در مجموع ۶ بار حضورشان در ادوار جام جهانی تنها یک بار(جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان) مرحله گروهی را با شکست آغاز کرده بودند.

در سوی مقابل، گل دیرهنگام گرت بیل، ستاره ولز، باخت برابر آمریکا در بازی نخست را برای یاران بیل، به تساوی بدل کرد. آنها برای کسب نخستین پیروزی خود از جام جهانی ۱۹۵۸ تاکنون، پا به زمین نبرد با ایران خواهند گذاشت.
با این حال، هری ویلسون که ۹۰ دقیقه کامل برابر آمریکا به میدان رفت، انتظار دارد که ایران در بازی فردا در ورزشگاه احمد بن علی دوحه، عملکردی به مراتب بهتر و قابل دفاع‌تر از آنچه برابر انگلیس از خود بروز دادند، به نمایش بگذارند.

ویلسون دراین‌باره گفت: نتیجه‌ای که آنها(ایران) گرفتند، بد بود. بازی کردن مقابل انگلیس همیشه دشوار است.

وی افزود: آنها(ایران) به‌دنبال یک واکنش و جبران آن نتیجه هستند و فکر می‌کنم این واکنش همان چیزی باشد که فردا انتظارمان را می‌کشد.

ویلسون ادامه داد: همه چیز به ما بستگی دارد که اطمینان پیدا کنیم، سرحال هستیم و برای سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.

گرت بیل در دیدار برابر آمریکا از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد و حالا در ۱۰۹ بازی ملی، ۴۱ گل به ثمر رسانده است. تنها کریس گانتر، هم‌تیمی بیل است که از حیث تعداد بازی با او برابری می‌کند.

ویلسون درباره بیل گفت: او در بازی‌های سخت، ما را به دوش می‌کشد و پاداشش را هم می‌گیرد. باتوجه به عملکرد او طی سالیان، به نظرم استحقاق دارد که پیش از بازنشستگی در جام جهانی بازی کند.

با احتساب باخت به انگلیس، آمار نتایج ۹ تقابل اخیر ایران برابر تیم‌های اروپایی حاضر در این رویداد، به ۷ باخت و دو تساوی رسید. آنها در مجموع ۲۰ گل نیز دریافت کرده‌اند.

یک شکست دیگر باری شاگردان کی‌روش در دیدار برابر ولز، حکم حذف زودهنگام آنها را از جام جهانی امضا خواهد کرد اما دستیار اسبق سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد، گفته است که به شاگردانش باور دارد.

بازی فردا، دومین تقابل ایران و ولز در طول تاریخ خواهد بود. ولز که در رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) یک رده بالاتر از ایران است، ۴۴ سال پیش در یک بازی دوستانه ایرانی‌ها را یک بر صفر شکست داده بود.

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران، جمعه راس ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه به وقت تهران به مصاف ولز خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید