محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در دیدار با ولیعهد سعودی ضمن بررسی سازوکارهای راه‌اندازی شورای هماهنگی عراق و عربستان، بر آمادگی بغداد برای توسعه روابط خود با ریاض تاکید کرد.

نخست وزیر عراق در دیدار با ولیعهد سعودی ضمن بررسی سازوکارهای راه‌اندازی شورای هماهنگی عراق و عربستان، بر آمادگی بغداد برای توسعه روابط خود با ریاض تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شفق نیوز عراق، طبق بیانیه دفتر محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، السودانی در حاشیه برگزاری نشست سران کشورهای عربی و چین در ریاض با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد.

طبق بیانیه یاد شده، دو طرف درباره سازوکارهای راه‌اندازی شورای هماهنگی عراق و عربستان و اجرای توافقنامه‌ها و یادداشت‌های دو کشور گفت‌وگو کردند.

السودانی در این دیدار بر اهمیت نشست سران کشورهای عربی و چین برای رسیدن به یکپارچگی اقتصادی در راستای منافع ملت‌های منطقه تاکید و آمادگی عراق را برای توسعه روابط دوجانبه با عربستان به ویژه در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری اعلام کرد.

ولیعهد سعودی نیز در این دیدار بر تمایل عربستان به استمرار روابط خود با عراق برای همکاری‌های متقابل بیشتر در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید