سقف سالن ورزشی در حال ساخت پردیسان قم، شب گذشته در اثر بارش برف فرو ریخت.
ریزش سقف ورزشگاه پردیسان به نظر می رسد به دلیل بارش برف 24 ساعت اخیر در شهر قم بوده است. در همین رابطه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قم اعلام کرد: طبق مشاهدات میدانی به عمل آمده از سالن ورزشی در حال ساخت 4500 نفر پردیسان ، شب گذشته قسمتی از پوسته در حال اجرای سقف این سالن ورزشی فرو ریخته و با توجه به اینکه مجری این پروژه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور است و در حال حاضر نیز پیمانکار امور و نظارت آن را بر عهده دارد، اداره کل ورزش استان منتظر نظر کارشناسی از سوی ساخت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در مورد دلایل این اتفاق است.

وی میزان حجم تخریب این قسمت از سازه را بین شصت تا هفتاد درصد برآورد کرد و در این خصوص افزود: تیم فنی برای بررسی دقیق ابعاد و دلایل این خسارت به ورزشگاه 4500 نفری پردیسان اعزام شده است.

وی همچنین احتمال اهمال در روند ساخت این پروژه را به نظر کارشناسی تیم فنی منوط کرد.

سقف ورزشگاه درحال ساخت قم زیر برف فرو ریخت

به گفته اولیایی در هنگام ریزش بخشی از پوسته ورزشگاه در دست احداث 4500 نفری پردیسان، کسی در محوطه نبوده و خوشبختانه این موضوع خسارت جانی در پی نداشته است.

طبق ادعای وزارت ورزش؛ طرح ورزشگاه 4500 نفری پردیسان قم در نیمه اول سال 1402 به بهره‌برداری می‌رسد.

احداث این ورزشگاه در دومین سفر استانی دولت نهم با ریاست محمود احمدی‌نژاد به استان قم مصوب و در سال 1388 کلنگ آن زده شد. این طرح در آن زمان لقب بزرگ‌ترین سالن ورزشی قم را به خود اختصاص داد و قرار بود تا سال 1392 به مرحله بهره‌برداری برسد. با این حال پس از 12 سال، جز اسکلت و سازه‌های کلی آن هیچ پیشرفتی نداشت.

ابراهیم رئیسی دی ماه سال 1400 به قم سفر کرد. در این سفر اختصاص مبلغ 600 میلیارد ریال به تکمیل ورزشگاه 4500 نفری پردیسان تصویب شده بود.

شهرک پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی این شهر قم واقع‌ شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید