مهمترین عامل در تغییر عقیده احتمالی، باقی‌ماندن سایر خارجی‌ها در پرسپولیس و استقلال با وجود هشدارهای مقامات سیاسی در اروپا است. گفته می‌شود مذاکرات بازگشت لوکادیا خوب پیش رفته و باشگاه هم به او قول‌ها و تضامینی داده

در حالی‌که پرسپولیس کلیه مستندات خود برای شکایت از لوکادیا را آماده کرده بود، خبرهایی مبنی بر پالس‌های مثبت برای بازگشت این بازیکن به گوش می‌رسد. 

به گزارش تابناک ورزشی؛ با خروج ناگهانی یورگن لوکادیا از کشور و فسخ یک طرفه او با پرسپولیس، این باشگاه صدرنشین در دربی ۹۹ و سپس مقابل پیکان با مشکل گلزن در خط حمله مواجه شد و چهار امتیاز در این دو بازی ورزشگاه آزادی از دست داد تا حالا رقبایش به او بسیار نزدیک شوند.

در همین مدت استقلال با گلزنی یامگا بازیکن خارجی خود به همسایگی پرسپولیس در صدر جدول لیگ برتر بیست‌ودوم رسید.

 پرسپولیس قصد دارد اقدامات حقوقی برای جلوگیری از تضییع حقوق باشگاه را انجام دهد و حتی درخواست غرامت از مهاجم هلندی بکند.

اما در این میان برخی منابع خبری و غیررسمی از پاسخ نماینده لوکادیا به ایمیل باشگاه خبر می‌دهند. این بازیکن هنوز به طور رسمی دلیل ترک تهران را ناآرامی‌ها و شرایط زندگی‌لش در ایران عنوان نکرده است و مطالب منتشره گمانه‌زنی‌ رسانه هاست. او در نامه جدایی و فسخ یکطرفه قرارداد خود هم مشکلات شخصی خودش را دلیل این تصمیم ذکر کرده بود اما با گذشت یک هفته گویا لوکادیا تغییر عقیده داده است.

مذاکرات موفق پرسپولیس با لوکادیا برای بازگشت! / بند فورس‌ماژور و خطر غرامت، مهاجم هلندی را برمی‌گرداند؟
در همین رابطه باشگاه پرسپولیس نامه‌ای برای لوکادیا ارسال کرده بود اما این بازیکن تا دیدوز پاسخی به این نامه نداد. این موضوع باعث شد تا پرسپولیس رویه شکایت را در این پرونده در پیش بگیرد و به طرف مقابل جدیت و اسناد خود را منعکس کند.
تبلیغاتفارابی

خروج ناگهانی از ایران، فسخ یکطرفه بر اساس بند فورس ماژور بدون شرایط جنگی کشور، غیبت در تمرینات و بازی‌های رسمی و باقی ماندن سلیر بازیکنان خارجی در پرسپولیس و همچنبن در سایر تیمها از جمله استقلال، از جمله مواردی است که باشگاه پرسپولیس مستندات آنها را جمع آوری کرده تا از مهاجم هلندی خود شکایت کند.

حالا لوکادیا که احتمالا با هشدار برخی مقامات دولتی هلند تهران را ترک کرده بود، متوجه شده که در صورت شکست در دادگاه فیفا باید غرامت را شخصا پرداخت نماید. همچنین ماندن سایر بازیکنان خارجی در ایران بدون تهدیدات ادعا شده، احتمالا دلیل فسخ او را غیرقانونی خواهد کرد.

در آخرین شایعات گفته می‌شود مذاکرات بازگشت لوکادیا خوب پیش رفته و باشگاه هم به او قول داده که نهایت مساعدت را با او انجام خواهد داد و برخی نگرانی‌های او را نیز رفع خواهد کرد.

بازگشت لوکادیا از ابعاد امنیتی و رسانه‌ای نیز به سود پرسپولیس و تایید امنیت در میزبانی فوتبال ایران خواهد بود و به همین دلیل احتمالا در صورت توافق نهایی، سرخپوشان زیاد به بهترین گلزن خود سخت نخواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید